طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریتماشاخانه مهر حوزه هنری میزبان «دل آخته» می شود
«مهرواره تئاتر ماه» جان تازه ای به تئاتر مراکز استانی حوزه هنری داده است

تماشاخانه مهر حوزه هنری میزبان نمایش «دل آخته» به کارگردانی جلال خباز می شود.

نمایش دل آخته, نمایش, ادبیات نمایشی, تماشاخانه مهر حوزه هنری میزبان دل آخته

نمایش دل آخته, نمایش, ادبیات نمایشی, نمایش کلاسیک, تماشاخانه حوزه هنری
به نقل ازحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، تماشاخانه مهر حوزه هنری از روز سه شنبه 27 مهرماه میزبان نمایش «دل آخته» به نویسندگی محسن جسور و کارگردانی جلال خباز می شود.

جلال خباز در تعریف خلاصه داستان نمایش خود گفت: قصه نمایش در روز ششم ماه محرم در بازار آهنگران شهر کوفه جریان دارد که برای تجهیز سپاه کوفیان، دارای رونق و هیاهوی خاصی شده است؛ اما در این روز، جوان پوشیده رویی وارد بازار می شود ... .

وی پیرامون ساختار اجرایی«دل آخته» توضیح داد: نمایش دارای ساختاری رئال و کلاسیک است که در طراحی و کارگردانی به آن توجه شده است. زبان و ادبیات نمایش، آرکائیک بوده و بازی بازیگران نیز کاملا رئال و کلاسیک است.

این کارگردان تئاتر در مورد استقبال از نمایش های مذهبی در ایام محرم توضیح داد: این جنس نمایش ها تماشاگر و مخاطب خاص خود را دارد. متاسفانه اجرای برخی از نمایش های غیرحرفه ای در این ژانر باعث شده بسیاری از تماشاگران دچار پیش قضاوت در مورد نمایش های مذهبی شوند. اما «دل آخته» تئاتری کاملا حرفه ای است که تلاش دارد بر اندیشه مخاطبانش تاثیر بگذارد و نه صرفا بر احساسات ایشان.

جلال خباز در پایان گفت: هم نویسنده و هم من به عنوان کارگردان در تولید و خلق «دل آخته» سعی برای غلبه و جوشش احساسات تماشاگر نداشته ایم و هدف خود را بر اندیشه ورز بودن نمایش بنا نهاده ایم. از این رو امیدواریم که تلاش ما نتیجه داده باشد و تماشاگر نیز از تماشای نمایش ما بهره لازم را کسب کند.

گفتنی است سعید بحرالعلومی، حسین میرزائیان، مسعود بهارلو و رسول نقوی به عنوان بازیگر در نمایش «دل آخته» به ایفای نقش خواهند پرداخت.

نمایش «دل آخته» به نویسندگی محسن جسور و کارگردانی جلال خباز از روز سه شنبه 27 مهرماه، ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه می رود.

انتصاب دو مدیر جدید در موسسه سوره سینمای مهر حوزه هنری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات