طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللتجهیز هند و چین به سامانه موشکی اس 400
انتقاد شدید روزنامه چینی از استقرار سامانه موشکی آمریکا و کره جنوبی در شرق آسیا

روسیه، هند و چین را به سامانه موشکهای اس 400 مجهز می کند.

بین الملل, همکاری نظامی روسیه و چین, سامانه موشکی اس 400, تجهیز هند چین سامانه موشکی اس

بین الملل, همکاری نظامی روسیه و چین, سامانه موشکی اس 400, فروش سامانه موشکی اس 400, نشست گروه بریکس
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از راشاتودی، دیمتری راگوزین -- معاون نخست وزیر روسیه در امور دفاعی -- به خبرنگاران گفت: اس400 پیشرفته ترین سامانه موشکی روسیه است و روسیه نیروهای خود را به این سامانه مجهز می کند و قصد دارد به صورت استثنایی کشورهای نزدیک به خود از جمله هند و چین را نیز به این سلاح مجهز کند.


بر این اساس، سرگئی چمیزوف، رئیس کمپانی تسلیحات روسیه (روستک)، با اشاره به این که امروز (شنبه) توافقنامه ای میان دولت های روسیه و هند در خصوص مجهز شدن دهلی به پیشرفته ترین سامانه دفاع هوایی (اس400) منعقد شد، ابراز امیدواری کرد که این توافقفنامه به زودی توسط دو طرف امضا و کار تولید انبوه این سامانه از سال 2017 شروع شود.


وی در حاشیه نشست گروه بریکس در هند، تصریح کرد که به صورت تقریبی، سال 2020 این سامانه تحویل هند داده خواهد شد.


هند و روسیه همچنین توافقنامه های تولید مشترک 200 فروند بالگرد کاموو-226 به ارزش یک میلیارد دلار و چهار کشتی جنگی رادار گریز را امضا کردند.


بر اساس توافق هند و روسیه، دو کشتی جنگی پیشرفته و رادار گریز به طور مستقیم از روسیه خریداری و دو کشتی دیگر نیز با همکاری روسیه در هند ساخته خواهد شد.


در این دیدار، سران دو کشور 16 توافقنامه در زمینه های متفاوت از جمله هوا فضا، آموزش و پرورش، شهر های هوشمند، کشتی سازی، اکتشاف نفت و گاز، توافق میان کمپانی های روس نفت، اسار و او ان جی سی هند، توسعه زیربنا، تجارت دو جانبه، توسعه علم و امنیت بین المللی اطلاعات، امضا شد.


فیلم سامانه موشکی اس ٤٠٠
facebook google telegram twitter whatsApp