طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللهیلاری کلینتون می دانست عربستان و قطر از داعش حمایت مالی می کنند | ایندیپندنت
هشدار کلینتون درخصوص حمایت مالی عربستان از تروریسم | اینترسِپت

نشریه ایندیپندنت در مطلبی از آگاهی کلینتون از حمایت مالی عربستان و قطر از داعش پرده برداشت.

حمایت مالی از داعش, بین الملل, داعش, ایندیپندنت هیلاری کلینتون دانست عربستان قطر داعش حمایت مالی

حمایت مالی از داعش, بین الملل, داعش, هیلاری کلینتون, حمایت قطر از داعش, تفکر وهابیت

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی نشریه ایندیپندنت نوشت: هیلاری کلینتون از حمایت مالی عربستان و قطر از (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش آگاه بوده است.


نویسنده این نشریه در ابتدا، نوشت: عربستان سعودی و قطر باید بسیار خوش شانس باشند که در جریان مناظره دوم هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به موضوع ایمیل های افشار شده هیلاری کلینتون عمده پرداخته نشد. در یکی از ایمیل های افشا شده که سایت ویکیلیکس آن را منتشر کرده است و به تاریخ هفدهم اوت 2014 مربوط است در نامه ای که مربوط به وزارت خارجه آمریکا می شود از ضرورت پاسخ مناسب آمریکا به پیشروی های سریع داعش در شمال عراق و سوریه نام برده می شود.


در آن زمان، دولت آمریکا این موضوع را قبول نداشت که عربستان سعودی و متحدان آن از داعش و جنبش های طرفدار القاعده حمایت می کنند. اما در نامه منتشر شده، آمده است که منابع اطلاعاتی آمریکا هیچ شکی ندارند که چه طرفی از داعش که روستانشینان ایزدی را قصابی می کند و سربازان سوری به اسارت گرفته شده را اعدام می کند،حمایت می کند.


در بخش دیگری از این نامه آمده است: ما لازم است که از توانایی های اطلاعاتی و دیپلماتیک خود برای فشار بر دولت های قطر و عربستان سعودی که حمایت های مالی و لجستیکی مخفیانه از داعش و دیگر گروه های افراطی در منطقه به عمل می آورند، استفاده کنیم. افشای این نامه نشان می دهد که مقامات رده بالای دولت آمریکا به این موضوع پی برده بودند. اما آشکارا حاضر به پذیرش این موضوع نبودند زیرا هرگونه اظهار نظر درباره این موضوع به منزله مخالفت با عربستان سعودی و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، ترکیه و پاکستان بود و به روشی مخرب قدرت آمریکا در خاورمیانه (غرب آسیا) و جنوب آسیا را تضعیف می کرد.


در پایان این نقل از آمده است: این تنها هیلاری کلینتون نبوده است که در منصب وزارت خارجه آمریکا از آنچه روی می داده، آگاه بوده است. پیشتر، سایت ویکیلیکس، سندی را افشا کرد که مربوط به سال 2009 می شد. بر اساس آن سند، عربستان سعودی حمایت مالی قابل توجهی از القاعده و طالبان و لشگر طیبه پاکستان کرده است. اما مشارکت سعودی ها در این موضوع، هرگز به موضوع اصلی سیاست خارجی آمریکا بدل نشد. اما چرا؟ پاسخ این است که آمریکا معتقد بود که این به نفعش نیست که روابط خود را با هم پیمانان خود قطع کند و بنابراین منابع قابل توجهی را برای تضمین این موضوع اختصاص داد. آنها حتی تلاش کردند از مواضع سعودی ها حمایت کنند.


حمایت مگس مشهور از هیلاری کلینتون
facebook google telegram twitter whatsApp