طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنری«هیهات» روایت بازیگر نیست / نگاه به واقعه کربلا از چهار زاویه مختلف
روایت ابعاد حادثه کربلا از نگاه یادگار امام (ره)

چند روزی است که اکران «هیهات» شروع شده و تهیه کننده، کارگردان و بازیگر یکی از اپیزود های این فیلم به موضوع کم کاری سینما در تولید فیلم هایی باموضوع عاشورا پرداخته اند.

هادی مقدم دوست, فیلم هیهات, محمدرضا شفیعی, نگاه واقعه کربلا زاویه مختلف هیهات روایت بازیگر

هادی مقدم دوست, فیلم هیهات, محمدرضا شفیعی, بابک حمیدیان
به نقل از خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نزدیک به دو هفته است که از اکران فیلمی با موضوع عاشورا در سینماها می گذرد و پس از سال ها سینماهای ایران میزبان فیلم هایی با موضوع عاشورا شده است، موضوعی که از یک بابت خوشحال کننده و از جهت دیگر به خاطر کم کاری در پرداخت به موضوع عاشورا باعث حس شرمندگی سینما است. تهیه کننده، کارگردان و بازیگر یکی از اپیزود های فیلم سینمایی «هیهات» به موضوع ساخت این فیلم و کم کاری سینما در تولید فیلم هایی باموضوع عاشورا پرداخته اند.

*ما در «هیهات» واقعه کربلا را از چهار زاویه متفاوت نگاه کردیم
هادی مقدم دوست کارگردان اپیزود چهارم فیلم سینمایی «هیهات» در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اکران این فیلم گفت: برای اکران فیلم «هیهات» سعی کردیم در ایام محرم نمایش داده شود چراکه این فیلم متاثر از حادثه عاشورا و امام حسین علیه السلام است.

وی ادامه داد: علاقمندان به امام حسین (ع) همیشه از هر پدیده فرهنگی و آئین های مربوط به ماه محرم استقبال می کنند. امیدوارم فیلم «هیهات» هم بخشی از این آئین محسوب شود و مخاطب از آن راضی باشد.

کارگردان فیلم «سر به مهر» در خصوص حضور چهار کارگردان در فیلم «هیهات» عنوان کرد: فیلم اپیزودیک می تواند کمک کند یک موضوع را از وجوه متفاوت به آن نگاه کرد. ما در فیلم «هیهات» واقعه کربلا را از چهار زاویه متفاوت نگاه کردیم تا با ظرفیت بیشتری کار ما سودمندی داشته باشد.

*فیلم «هیهات» روایت بازیگر نیست
همچنین بابک حمیدیان بازیگر اپیزود چهارم «هیهات» در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این فیلم گفت: فیلم «هیهات» جزو معدود فیلم هایی است که روایت بازیگر نیست بلکه ما دوستانه در این فیلم حاضر شدیم.

بازیگر فیلم «چ» در خصوص اکران فیلم همزمان با ماه محرم اظهار داشت: این فیلم با گونه هایی که قرار است مخاطب با آن استقبال کند مختلف است چرا که سینمای مستقل است. متاسفانه از سینمای مستقل استقبال نمی شود در نتیجه محرم بهانه مستقیمی برای فیلم «هیهات» نیست بلکه نشانه هایی از ایام تلخ در فیلم وجود دارد و با این فیلم عجین شده است.

*سینما با خلا جدی در اکران فیلم های مناسبتی مواجه است
چند روزی است که اکران فیلم سینمایی «هیهات» شروع شده است و محمدرضا شفیعی تهیه کننده در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این فیلم چهار اپیزودی با حال و هوای محرم عنوان کرد: قراری که با چهار کارگردان برای ساخت این فیلم داشتیم این بود دغدغه شخصی خودمان را با موضوع عاشورا بررسی کنیم و تا زمانی که مطمئن نشدیم ساخت این فیلم را آغاز نکردیم و به مدت 5 ماه برای ایده ها بحث کردیم.

وی ادامه داد: شاید برای نخستین بار است که در ایران، فیلم اپیزودیک با حضور چهار کارگردان ساخته می شود. قهرمانان فیلم ها مختلف هستند اما به لحاظ محتوا همپوشانی دارند. همچنین موضوعات اپیزودیک محتوای کلی را با نگاه مختلف دنبال می کند.

شفیعی در خصوص فیلم های مناسبتی خاطرنشان کرد: سینمای ما یک خلا جدی در اکران فیلم های مناسبتی مثل محرم، صفر و رمضان دارد. بیشتر این ایام به زمان سوخته اکران معروف است این که بتوانیم برای این فصل ها با دست پر حاضر شویم یک موفقیت است.

وی در خصوص مراحل ساخت این فیلم اظهار داشت: حدود هشت ماه در 75 جلسه فیلمبرداری این فیلم در شهرهای آبادان، شوشتر، خرمشهر، نجف و کربلا ساخته شده است.

روایت واقعه کربلا در اینستاگرام سفیر ایران در انگلستان اینستاپست
facebook google telegram twitter whatsApp