طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیعلاقه اروپایی ها به تعامل بانکی با ایران
آیا تعاملات بانکی ایران با پیوستن به FATF حل می شود؟

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه سفر رئیس جمهوری به کشورهای جنوب شرق آسیا در گفت وگویی درباره آخرین حالت سوئیفت و همکاری بانک های کشورهای غربی با بانک های ایرانی گفت: واقعیت این است که نسبت به قبل از برجام، حالت مختلف شده، روابط بانکی نسبتا مناسبی ایجاد شده و مشکلات تجارت خارجی ما را همین میزان از ارتباطات بانکی تا حدودی حل می کند.


اقتصاد ایران

روزنامه دنیای اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه سفر رئیس جمهوری به کشورهای جنوب شرق آسیا در گفت وگویی درباره آخرین حالت سوئیفت و همکاری بانک های کشورهای غربی با بانک های ایرانی گفت: واقعیت این است که نسبت به قبل از برجام، حالت مختلف شده، روابط بانکی نسبتا مناسبی ایجاد شده و مشکلات تجارت خارجی ما را همین میزان از ارتباطات بانکی تا حدودی حل می کند.

 ولی الله سیف در عین حال تاکید کرد: نمی توان این شرایط را به عنوان عادی سازی روابط بانکی تلقی کرد و شرایط موجود نسبت به انتظاراتی که قبل از برجام وجود داشت رضایت بخش نیست. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و خود بانک ها، علاقه مندی لازم را برای همکاری با بانک های ایرانی دارند، گفت: آمریکا تعهداتی را که در برجام پذیرفته، هنوز به صورت کامل عملیاتی نکرده و در حقیقت به علت نگرانی هایی که بانک های غربی و اروپایی از برخوردهای بعدی آمریکا دارند، برای برقراری ارتباط با نظام بانکی ایران دارای نگرانی و تردیدند.

سیف افزود: باید اطمینان بخشی مناسبی صورت گیرد تا این بانک ها بتوانند به راحتی با بانک های ایرانی روابط برقرار کنند زیرا از گذشته های دور روابط خوبی با آنها داشتند و عموما خاطره های خوبی از همکاری با بانک های ایرانی در اروپا وجود دارد. وی تصریح کرد: هیچ گونه سابقه منفی یا عدم پرداخت و مطالبات غیر وصول در سابقه همکاری بانک های ایرانی با بانک های غربی وجود ندارد. سیف با اشاره به علاقه مندی بانک های اروپایی برای همکاری بانکی با بانک های ایرانی ابراز امیدواری کرد با اجرای مسوولیت هایی که آمریکا بر عهده گرفته در آینده نزدیک این شرایط ایجاد شود.

ایرانی ها مقصد جدید اروپایی را قُرق کردند
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات