طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عکس های بزرگداشت حادثه 24 مهر کرمان
زن باردار یکی از قربانیان حادثه / عکس های سیل در کرمان قربانی گرفت

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالروز فاجعه به آتش کشیده شدن مسجد جامع کرمان ، برگزار شد .

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، دراین مراسم که در محل مسجد جامع کرمان برپا شد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ، استاندار ، و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری به همراه آحاد متفاوت مردم حضور داشتند.

دراین مراسم حجت الاسلام علی سازندگی مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در حج زیارت استان کرمان با استناد به فرمایشان امام راحل (ره) گفت: انقلاب تنها شروع راه است و مهمتر از یک انقلاب ، حفظ آن انقلاب است و این رسالتی است که شهدای انقلاب از جمله شهدای حادثه مسجد جامع کرمان از ما انتظار دارند.

در حاشیه این مراسم یک نمایشگاه تصویر در صحن مسجد جامع کرمان برپا شد و حضور چند هیات عزاداری نیز، حال و هوایی عاشورایی به مراسم بخشید.

در 24 مهر سال 1357 که مصادف با چهلم شهدای واقعه 17 شهریور تهران بود جمعی از مردم انقلابی کرمان برای بزرگداشت یاد شهدای این واقعه و محکوم کردن جنایات و ستمگریهای رژیم پهلوی و نیز به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله حاج آقا مصطفی خمینی در مسجد جامع کرمان جمع شده بودند که عوامل لباس شخصی رژیم پهلوی به مسجد هجوم بردند. این افراد با حمایت آشکار ماموران حکومتی، در ورودی و بخشهایی از مسجد و نسخ قرآن را به آتش کشیدند و مردم را مورد ضرب و شتم قرار دادند . آنها همچنین موتورسیکلت ها و دوچرخه های متعلق به مردم تجمع کننده را آتش زدند و به چند فروشگاه متعلق به تجار انقلابی حمله کردند . دراین حادثه محمد باقدرت جوپاری و غلامرضا یزدان شناس به شهادت رسیدند و جمع زیادی زخمی شدند .

حادثه, کرمان, بزرگداشت, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

حادثه, کرمان, بزرگداشت, 24مهر

بزرگداشت, کرمان, حادثه, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

کرمان, بزرگداشت, 24مهر, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

24مهر, بزرگداشت, 24مهر, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

24مهر, کرمان, بزرگداشت, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

24مهر, بزرگداشت, کرمان, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

کرمان, بزرگداشت, 24مهر, بزرگداشت حادثه مهر کرمان

تصویر از باقر زاده

صفحه نخست روزنامه استان کرمان یکشنبه 18 مهر ماه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات