طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیحاشیه های خودرو ارزان رنو
گران ترین و ارزان ترین خودروهای وارداتی کدام اند؟

خودروسازان بزرگ داخلی در حالی به دنبال تولید «کوئید» محصول ارزان قیمت رنو هستند که به تازگی اخباری منفی در مورد کیفیت این خودرو در بازارهای خارجی مطرح شده است.


صنعت خودروسازی

روزنامه دنیای اقتصاد: خودروسازان بزرگ داخلی در حالی به دنبال تولید «کوئید» محصول ارزان قیمت رنو هستند که به تازگی اخباری منفی در مورد کیفیت این خودرو در بازارهای خارجی مطرح شده است.

بر اساس اخبار منتشره، کوئید نتوانسته برخی استانداردهای موسسات بین المللی را کسب کند و از همین رو سطح کیفی آن به نوعی زیر سوال رفته است.


البته این موضوع شامل کوئیدهای تولیدی در هندوستان است و کیفیت این محصول در برزیل، در سطح بالاتری قرار دارد. آن طور که مسوولان رنو عنوان کرده اند، کوئیدی که برای بازار ایران در نظر گرفته شده، از کیفیت بالاتری در مقایسه با مدل های تولیدی در هند، برخوردار بوده و استانداردهای لازم در بازار کشور را پاس خواهد کرد.

کوئید که حدود یک سال پیش در هند رونمایی شد و علاوه بر این کشور، در برزیل نیز تولید می شود، یکی از محصولات ارزان قیمت رنو به شمار می رود که ظاهرا با سطوح کیفی مختلف در بازارهای متفاوت عرضه می شود. این محصول که یکی از گزینه های رنو برای بازار ایران نیز به شمار می رود، ابعادی نسبتا کوچک و موتوری کم حجم دارد و از آن به عنوان جایگزین پراید در بازار کشور یاد می شود.

از آنجا که ظاهرا قیمتی بین 25 تا 30 میلیون تومان برای کوئید در ایران در نظر گرفته شده، خودروسازان داخلی به دنبال در اختیار گرفتن امتیاز تولید این محصول هستند و می خواهند به واسطه آن، بازار 20 تا 30 میلیونی خود را بیمه کنند. بر این اساس، در حال حاضر هم ایران خودرو و هم سایپا، هر دو به دنبال کوئید هستند، با این حال مسوولان رنو هنوز اظهارنظری در این مورد انجام نداده اند. با توجه به حضور مستقل رنو در ایران، حتی این احتمال وجود دارد که خودروساز فرانسوی خود به تولید کوئید در ایران بپردازد.

فراخوان رنو برای خودروی پرفروش کوئید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات