طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سلامتاگر موهای تان نازک شده ...
موهای نازک و کم پشت خود را ضخیم و پرپشت کنید | 7 روش

ریزش مو اغلب می تواند نتیجه ی یک مشکل در سلامت یا از عوارض داروهایی باشد که برای درمان مشکل خود استفاده می کنید. اختلالات تیروئید و مشکلات قلبی حتی زمانی که درمان شوند اغلب با نازک و شکننده شدن مو همراه اند و می توانند منجر به ریزش موها شوند.

وب سایت 5040: نازک شدن مو و ریزش آن مشکلی جدی است، خصوصاً برای خانم ها. در اینجا هفت دلیل نازک شدن مو و نکاتی برای کنترل آن آورده شده است.


نازکی مو, مو, نازکی مو, موهای نازک

نازکی مو, مو

استرس روحی

بدن ما به استرس از راه های متفاوتی واکنش نشان می دهد.ریزش مو یکی  از آن هاست. استرس عاطفی می تواند محرکی برای کاهش چشمگیر یا حتی توقف چرخه ی عادی رشد مو باشد. درمان و کاهش استرس با کمک پزشک باعث می شود به  مرور زمان دوباره موهای شما رشد عادی پیدا کند.

استرس فیزیکی

مانند استرس عاطفی، بدن ما به استرس فیزیکی مانند بیماری ها، جراحات یا جراحی با ریزش مو واکنش نشان می دهد. استرس فیزیکی اغلب با مصرف دارو همراه است و در نهایت خود آن گاه منجر به استرس عاطفی نیز می شود. شما برای درمان نیاز به زمان دارید. بازسازی موهای شما بعد از یک استرس فیزیکی تا حد زیادی به  این بستگی دارد که بدن چگونه درمان شده و به وضعیت عادی برمی گردد.

حالت سلامت بدن

ریزش مو اغلب می تواند نتیجه ی یک مشکل در سلامت یا از عوارض داروهایی باشد که برای درمان مشکل خود استفاده می کنید. اختلالات تیروئید و مشکلات قلبی حتی زمانی که درمان شوند اغلب با نازک و شکننده شدن مو همراه اند و می توانند منجر به ریزش موها شوند. با پزشک خود درباره ی ریزش موهایتان صحبت کنید.

ژنتیک

متأسفانه DNA شما می تواند مقصر اصلی ریزش موهایتان باشد و در این رابطه شما کار زیادی نمی توانید انجام دهید. با وجودی که ریزش موی ارثی اغلب در مردان وجود دارد اما گاه در زنان نیز دیده می شود. اگر این مشکل را دارید در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید مشکل خاصی در سلامت خود ندارید. سبعد سعی کنید بهترین مراقبت را از موها و پوست سر خود داشته باشید تا مطمئن شوید موهایتان در بهترین شرایط رشد می کنند.

رژیم غذایی نامناسب

کمبود مواد غذایی می تواند باعث مشکلات متعددی شود و ریزش مو در کسانی که دچار رژیم غذایی ضعیف یا سوءتغذیه هستند متداول است. اگر از خشکی پوست، فشارخون بالا، چاقی یا دیگر کمبود ویتامین ها رنج می برید دلیل ریزش مویتان نیز می تواند در رژیم غذایی تان باشد. زمانی که آغاز به گنجاندن غذاهای سالم بیشتر در رژیم غذایی خود کردید موهای شما نتایج تلاش هایتان را در خود نشان خواهد داد.


مو, نازکی مو, مو, موهای نازک

عدم تعادل هورمونی

می توان گفت هورمون ها نقش مهمی در حالت موهای شما دارند. عدم تعادل هورمون تیروئید و بارداری یا هورمون های پس از زایمان رایج ترین علل ریزش مو هستند. ریزش موی پس از زایمان بسیار متداول است، همچنین ریزش مو پس از آغاز دوران یائسگی. تغییر در روش های جلوگیری از بارداری نیز می تواند روی ضخامت موهای شما اثر بگذارد. اگر با هر یک از این شرایط روبرو شده و نگران ریزش موهای خود هستید بهتر است با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

حالت نامناسب پوست سر یا محصولات نامناسب

گاه ریزش مو می تواند با مراقبت صحیح از پوست سر متوقف شده یا تا حد زیادی کاهش یابد. بسیاری از افراد که تارهای مویشان نازک شده است از شامپوهای حجم دهنده و نرم کننده ها برای حل مشکل خود استفاده می کنند. مشکل اینجاست که محصولات حجم دهنده ی مو اغلب برای زنان خشکی زیادی دارند و استفاده از آن ها می تواند ریزش موهای شما را بدتر کند. با پزشک  متخصص در مورد محصولات و روش های بهتر برای مراقبت از پوست سر خود مشورت کنید.

هایفو لیفت صورت بدون جراحی - لیزر موهای زائد
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات