طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیرأی زنان، کابوس جدید ترامپ
اظهارات جنجال و رکیک ترامپ علیه خانوم

در حالی که تعداد زنانی که ادعا کرده اند دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری جمهوریخواهان آنها را مورد «تماس و آزار جنسی» قرار داده، به 8 نفر رسیده است، آقای تاجر تمام اتهام ها را رد و اعلام کرده است، قربانی بزرگترین تخریب سیاسی تاریخ امریکا شده است.


انتخابات آمریکا

روزنامه ایران: در حالی که تعداد زنانی که ادعا کرده اند دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری جمهوریخواهان آنها را مورد «تماس و آزار جنسی» قرار داده، به 8 نفر رسیده است، آقای تاجر تمام اتهام ها را رد و اعلام کرده است، قربانی بزرگترین تخریب سیاسی تاریخ امریکا شده است.

اما هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ نه تنها رخدادهای یک هفته اخیر و رسوایی های جنسی نامزد جمهوریخواه را تخریب سیاسی نمی داند بلکه عزم خود را برای افشاگری های بیشتر در این زمینه جزم کرده و ستاد انتخاباتی وی روز جمعه گذشته به روزنامه واشنگتن پست گفت، قصد دارد در ایالت هایی که رقابت انتخاباتی همچنان ادامه دارد، به تک تک خانه ها سر بزند و از زنان بپرسد نظرشان درباره رفتارهای غیراخلاقی ترامپ چیست و آیا به فردی مانند ترامپ رأی خواهند داد؟ علاوه بر این، بسیاری از وکلای زن، هنرپیشه های زن و دیگر زنان حامی هیلاری به ایالت های متفاوت امریکا گسیل خواهند شد تا درباره اظهارات هرزه و غیراخلاقی ترامپ سخنرانی کنند و نتیجه مشاهدات و سخنرانی های خود را به ستاد انتخاباتی کلینتون ارائه دهند.

در واقع این طرح از روز جمعه گذشته اجرایی شده و در مرحله اول همسر تیم کین، معاون هیلاری، دست کم 8 نفر از نمایندگان زن کنگره امریکا و سه نفر از زنان هنرپیشه امریکایی به ایالت هایی که رقابت های انتخاباتی در آنها جریان دارد، گسیل شده اند.

سخنرانی تأثیرگذار میشله اوباما، بانوی اول کاخ سفید علیه رفتارهای غیرمتعارف نامزد جمهوریخواهان با زنان نیز نه تنها به نفع هیلاری بود بلکه «فراخوان جدیدی» برای زنان رأی دهنده محسوب می شود.

با وجود این، هیلاری هنوز شخصاً درباره رسوایی های جنسی ترامپ رسماً اظهارنظر نکرده اما مشاورانش نوید داده اند که او بزودی در این باره موضع گیری خواهد کرد و شاید در آخرین مناظره که قرار است روز چهارشنبه به وقت  امریکا در لاس وگاس برگزار شود، این موضع گیری علنی شود.

بنا بر تحلیل سایت خبری پولتیکو، همین الآن هم شانس پیروزی ترامپ در مقابل هیلاری تا حد زیادی پایین آمده و یکی از دلایل این افول محبوبیت زنان هستند. زیرا اکثریت طبقه کارگر سفید پوست جامعه امریکا (53 درصد) را زنان تشکیل می دهند و با اتفاقات یک هفته گذشته و فاش شدن نوار ویدئویی هرزه گویی های ترامپ در سال 2005، زنان سفیدپوست طبقه کارگر که پیشتر قصد داشتند به ترامپ رأی دهند، از او روی برگردانده اند. نکته قابل توجه دیگری که باید در انتخابات 2016 امریکا به آن توجه شود، این است که دیگر مانند انتخابات های گذشته تنها آرای مردان سفیدپوست طبقه کارگر تعیین کننده نیست بلکه آنچه رئیس جمهوری بعدی امریکا را تعیین می کند، جلب آرای زنان سفیدپوست طبقه کارگر  است.

ترس از ایران/ یهودیان باید به دو علت، به ترامپ رأی بدهند | وبسایت فوروارد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات