طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیحمله موشکی به ناوهای آمریکایی در نزدیکی یمن
برچسب ها:
یک ناوشکن آمریکایی نزدیک یمن هدف حمله موشکی قرار گرفت

وزارت دفاع آمریکا بار دیگر مدعی شد که حملات موشکی دیگری از نقاط تحت سیطره انصارالله یمن به ناوشکن های این کشور در دریای سرخ صورت گرفته است.

خبرگزاری ایسنا: وزارت دفاع آمریکا بار دیگر مدعی شد که حملات موشکی دیگری از نقاط تحت سیطره انصارالله یمن به ناوشکن های این کشور در دریای سرخ صورت گرفته است.

روزنامه مستقل رأی الیوم نوشت؛ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) باز هم مدعی شد که روز شنبه چندین موشک از نقاط تحت سیطره انصارالله یمن به سمت سه ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ شلیک شده است.

به گفته وزارت دفاع آمریکا، این موشک ها به سمت ناوشکن های یو اس اس ماسون، یو اس اس بونس و یو اس اس نیتز شلیک شدند اما این ناوشکن ها آسیبی ندیدند.

پنتاگون مدعی شده که ناوشکن یو اس اس ماسون اقداماتی را در دفاع از خود علیه یکی از موشک ها انجام داده اما اشاره ای به نوع این اقدامات نکرده است.

به گفته منابع، این سومین باری است که ناوشکن ماسون در معرض حملات موشکی قرار می گیرد.

اخیرا در پی شلیک دو موشک به یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ، آمریکا سه پایگاه راداری تحت کنترل انصارالله و ارتش یمن را با موشک هدف قرار داد و تهدید کرد در صورت ادامه چنین حملاتی پاسخ آمریکا سخت تر خواهد بود.

با اینکه آمریکا حوثی ها و نیروهای ارتش هم پیمان آن ها را مسئول این حملات می داند اما انصارالله و ارتش یمن این اتهامات را رد کرده اند.

یک ناو آمریکایی نزدیک یمن هدف حمله موشکی قرار گرفت
facebook google telegram twitter whatsApp