طاها پخش

انتخاباتترامپ روابط خود با رئیس حزب جمهوری خواه در ایالت اوهایو را قطع کرد
تشدید تنش ها میان ترامپ و رئیس کمیته ملی حزب جمهوری خواه

ستاد انتخاباتی ترامپ اعلام کرد روابط خود با رئیس شاخه حزب جمهوری خواه در یکی از مهمترین ایالت های انتخاباتی آمریکا را قطع کرده است.

شکاف بین ترامپ و جمهوری خواهان, انتقاد ترامپ از جمهوری خواهان, مت بورگس, ترامپ روابط رئیس حزب جمهوری خواه ایالت اوهایو قطع

شکاف بین ترامپ و جمهوری خواهان, انتقاد ترامپ از جمهوری خواهان, مت بورگس, دونالد ترامپ, شاخه حزب جمهوری خواه در اوهایو, ایالت اوهایو, انتخابات 2016 آمریکا, بین الملل, ایالت های تعیین کننده, قطع رابطه ترامپ با جمهوری خواهان, نظرسنجی انتخاباتی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ – نامزد جمهوری خواهان – در فاصله کمتر از یک ماه مانده به انتخابات روابط خود با رئیس شاخه حزب جمهوری خواه در ایالت اوهایو را قطع کرد.


«باب پادوچیک» مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در اوهایو روز گذشته با انتشار بیانیه ای، علت این اقدام را حمایت سست و توام با تردید «مت بورگس» از ترامپ عنوان کرد و عملکرد وی در قبال نامزد جمهوری خواهان در مدت زمان سپری شده از شروع رقابت های انتخاباتی را به شدت مورد انتقاد قرار داد.


پادوچیک همچنین در این بیانیه ضمن اشاره به نارضایتی ترامپ از رفتار مزورانه رئیس حزب جمهوری خواه در ایالت اوهایو، یکی از دلایل بی اعتمادی مردم به تشکیلات حزب جمهوری خواه را وجود افرادی مانند بورگس در میان رهبران آن اعلام کرد.


با توجه به اینکه اوهایو یکی از ایالت های تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می رود و جمهوری خواهان در این دوره از انتخابات از بخت بیشتری برای پیروزی در این ایالت برخوردارند، شکاف ایجادشده میان ترامپ و بورگس می تواند موقعیت او را در برابر «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات خود بیش از پیش به خطر بیندازد.


طبق نظرسنجی های انجام شده، با وجود آنکه ترامپ در پی رسوایی های اخلاقی اخیر با کاهش محسوس محبوبیت مواجه شده است، همچنان در اوهایو برخلاف سایر ایالت های تعیین کننده، از کلینتون جلوتر است.


بورگس بعد از انتشار بیانیه مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در اوهایو با ارسال نامه ای به کمیته مرکزی حزب جمهوری خواه در این ایالت گفت از شروع رقابت های انتخاباتی هرچه در توان داشته است را برای پیروزی ترامپ و همکاری با ستاد انتخاباتی او به کار گرفته است.


وی همچنین خاطرنشان کرد بخش اعظمی از کارکنان ستاد انتخاباتی ترامپ در اوهایو از دفتر حزب جمهوری خواه در این ایالت حقوق دریافت می کنند و بنابراین، پادوچیک نمی تواند منکر کمک های او به ستاد ترامپ شود.


انتقاد رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه از اتحادیه اروپا
facebook google telegram twitter whatsApp