طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
رشد 75 درصدی نمونه برداری از واحدهای تولیدی استان
افزایش 70درصدی واحدهای تولیدی استان تا پایان سال

مدیر کل استاندارد استان سمنان گفت: تنها در 6 ماهه اول سال جاری 760 مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی در سطح این استان انجام گرفته است.

استاندارد, سمنان, نمونه برداری, رشد درصدی نمونه برداری واحدهای تولیدی استان

استاندارد, سمنان, نمونه برداری, بازرسی

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان گفت: در هر واحد تولیدی که پروانه استاندارد دارد یک مدیر کنترل کیفیت که به تایید استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان رسیده است مشغول به کار است و کیفیت کالاهای تولیدی آن واحد را کنترل می کند.
عباس رستمی افزود: علاوه بر این سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سالانه از کالاهای تولیدی نمونه برداری کرده و کیفیت آنها را مورد سنجش قرار می دهد.
وی با اشاره به مراحل کامل کنترل کیفیت کالا تصریح کرد: محصولات تولیدی در سه مرحله مورد کنترل و رصد کارشناسانه استاندارد قرار می گیرند. نخست کنترل کیفیت مواد اولیه، دوم کنترل خط تولید و در آخر و گام سوم محصول تولید شده توسط کارشناسان کنترل می شود لذا احتمال هرگونه خطا تا حد زیادی از بین می رود.
رستمی از بروز کردن اطلاعات کارشناسان این اداره کل در طول سال خبر داد و افزود: هر یک از ماموران کنترل کیفیت در طول سال باید حداقل 20 ساعت آموزش تخصصی ببینند تا با آخرین دستاوردهای علمی و کارشناسی و استاندادهای جدید آشنا شوند.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان افزود: 4600ساعت نفر در 6 ماهه اول امسال در استاندارد این استان آموزش دیده اند و میزان آموزش ها در این بخش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 10 درصد افزایش داشته است. ضمن اینکه کارشناسان این اداره کل نیز با 90درصد رشد بالغ بر 4700ساعت نفر آموزش تخصصی دیدند.
وی اظهار داشت: تنها در 6 ماهه اول سال جاری 760 مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی فعال در سطح این استان انجام گرفته است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 75 درصد رشد را نشان می دهد.
رستمی از صدور 224 پروانه آسانسور در 6ماهه امسال خبر داد و گفت: معمولا سالانه 400تا 450 پروانه آسانسور در سطح این استان صادر می شود.

رشد 30 درصدی طلاق در استان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات