طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

مجازی9999999درصد از بدنتان را فضای خالی تشکیل داده است؟! / آیا میدانید؛ 99
چند درصد بدن ما فضای خالی است؟

قطعا تعجب می کنید، وقتی می شنوید 99/9999999 درصد همه چیز و ازجمله بدن ما از فضای خالی تشکیل شده است. هر جسمی که فکرش را بکنید، حتی ما انسان ها، از گرد هم جمع شدن ذرات اتم تشکیل شده ایم.

زندگی در دنیا خالی, فضای خالی در بدن انسان, بدن انسان, آیا میدانید درصد بدنتان فضای خالی تشکیل داده است!

زندگی در جهان خالی, فضای خالی در بدن انسان, بدن انسان, حقایقی از بدن انسان

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،قطعا تعجب می کنید، وقتی می شنوید 99/9999999 درصد همه چیز و ازجمله بدن ما از فضای خالی تشکیل شده است. هر جسمی که فکرش را بکنید، حتی ما انسان ها، از گرد هم جمع شدن ذرات اتم تشکیل شده ایم.

اندازه یک اتم به میانگین فضای اشغال شده با الکترون های اطرافش بستگی دارد؛ یعنی مقدار فضای بین هسته و لایه بیرونی اتم. هسته اتم حدود 100 هزار بار کوچک تر از خود اتم است. چنانچه هسته اتم را به اندازه بادام زمینی در نظر بگیریم، خود اتم به اندازه یک استادیوم فوتبال خواهد بود! در صورتی که تمام فضای خالی اتم های تشکیل دهنده بدن انسان حذف شود، ابعاد انسان به اندازه یک ذره غبار تقلیل می یابد و به حدی ناچیز می شود که کل جمعیت بشر را می توان در یک حبه قند جا داد!

هر اتم، حاوی الکترون، پروتون و نوترون است. در بنیادی ترین سطح، پروتون ها و نوترون ها قرار دارند که اصل جرم بدن را تشکیل می دهند و خود از ذرات سه گانه دیگری موسوم به کوارک ساخته شده اند. جرم کوارک ها در مقایسه با پروتون ها و نوترون ها بسیار ناچیز است. گلوئون ها نیز که ذرات کوارک را در کنار یکدیگر نگه می دارند، بدون جرم هستند. دانشمندان معتقدند، جرم بدن انسان از انرژی جنبشی کوارک ها و انرژی پیوندی گلوئون ها حاصل می شود. اکنون این پرسش مطرح می شود که اگر بخش اعظم فضای داخلی اتم های سازنده دنیا از هیچ جرمی پر نشده، بعد چرا احساس توپر بودن می کنیم و نمی توانیم مثل ارواح از درون اجسام رد شویم؟ اکنون وقت آن است که افکارتان را در باره فضای خالی اتم تغییر دهید. فضا هرگز نمی تواند به کلی خالی باشد، زیرا همیشه توابع موج و میدان های مغناطیسی نامرئی حضور دارند.

شاید بد نباشد، فضای داخلی اتم را به پنکه تشبیه کنیم. زمانی که پنکه خاموش و پره های آن ثابت است، می توانیم دستمان را از فضای خالی میان پره ها عبور دهیم، اما وقتی پنکه روشن باشد، این کار غیرممکن است. به لحاظ فنی، الکترون ها از جمله منابع نقطه ای به شمار می روند، یعنی هیچ حجمی ندارند. این در حالی است که همین الکترون های بی حجم از مشخصه دیگری به نام تابع موج برخوردارند که مقدار قابل توجهی از فضای داخلی اتم را اشغال می کنند. الکترون های بی حجم به طور همزمان در تمام قسمت های اتم حضور دارند. در مثالی که گفته شد، پره های پنکه را می توان به الکترون های در حال حرکتی تشبیه کرد که فضای داخلی اتم را با توابع موج پر کرده اند. به همین علت است که یک فضای خالی می تواند برخلاف چیزی که انتظار می رود، توپر باشد.

نکته جذاب توجه دیگر که مایه تعجبتان خواهد شد، این است که انسان ها هیچ چیزی را به معنای واقعی لمس نمی کنند. اصل اتم های تشکیل دهنده هر چیزی در هسته قرار دارد. به همین دلیل، وقتی با کسی دست می دهید، امکان ندارد هسته اتم های دست طرف مقابل را حس کنید؛ بلکه حسی که به شما دست می دهد، ناشی از دافعه الکترون های خودتان با الکترون های طرف مقابل است! همین الان صندلی ای که فکر می کنید روی آن نشسته اید، از همین قانون تبعیت می کند. به عبارت دیگر، هرگز نمی توانید به معنای واقعی روی مبل بنشینید، بلکه همیشه اندکی بالای مبل شناور هستید. بعد به این نتیجه می رسیم که بدن انسان، مجموعه ای گمراه کننده از فضاهای خالی است که در سیار ه ای خالی واقع در جهانی خالی زندگی می کند!

منبع: جام جم

آیا میدانید چرا حتی پس از استفاده از ضدعرق ها باز هم بدنتان بو می گیرد؟
facebook google telegram twitter whatsApp