طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیسخت ترین سال اقتصادی در ایران و وسایل زندگی ایرانی ها
توجه بِه سبک زندگی ایرانی دَر آموزش زبان هایِ خارجی

نقل از های بانک مرکزی نشان می دهد،کمتر از نیمی از خانوارهای ایرانی خودروی شخصی در اختیار دارند .

وسایل زندگی ایرانیان, بانک مرکزی, خانوارهای ایرانی, سخت اقتصادی ایران وسایل زندگی ایرانی

وسایل زندگی ایرانیان, بانک مرکزی, خانوارهای ایرانی, خودروی شخصی, سخت ترین سال اقتصادی در ا یران

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،بانک مرکزی هر ساله در نقل ازی ، میزان برخورداری خانوارهای ایرانی از 15 وسیله اصلی زندگی را مورد بررسی قرار داده و درصد برخورداری خانوارها از این لوازم را منتشر می کند.

بررسی ها نشان می دهد خانوارهای ایرانی اغلب از مهمترین و ضروری ترین لوازم زندگی برخوردارند و نرخ مالکیت در حوزه وسایل نه چندان ضروری مانند خودروی شخصی و رایانه و ... پایین تر از 50 درصد است.

بانک مرکزی در حالی نسبت به پرسش در خصوص نرخ برخورداری از 15 وسیله اصلی زندگی اقدام می کند که امروزه درخانه های شهری ایران پای وسایل مدرن تری مانند ماشین ظرفشویی، مایکروویو، غذاساز، مبلمان، میز غذاخوری، تخت خواب، رایانه شخصی و تبلت و ... باز شده است.

به نظر می رسد محور آمارگیری ها هنوز بر نیازهای اولیه خانوارها استوار است و می توان نسبت به بررسی وسیع تر دارایی های خانواده های ایرانی اقدام کرد .

خانه های ایرانی در سال های اخیر به شدت مجهز شده اند و در برخی خانه ها وسایلی کم کاربرد اما لوکس مانند سبزی خرد کن، بستنی ساز، میوه خشک کن، کیک پزهای برقی و ... به وفور یافت می شود . اطلاع از این نکته جذاب است که همزمان بررسی ها نشان می دهد حدود 17.5 درصد از خانوارهای شهری ایران یخچال فریزر ندارند. 6.9 درصد اظهار کرده اند فاقد جاروبرقی هستند و 13.5 درصد ماشین لباسشویی ندارند. با این حال تنها هفت صدم درصد از خانوارهای ایرانی تلویزیون ندارند و این وسیله و اجاق گاز بالاترین نرخ حضور در خانه های ایرانی را از آن خود کرده اند .

این نمودار حالت برخورداری خانوارهای ایرانی از لوازم زندگی در سال گذشته،سخت ترین سال اقتصادی را نشان می دهد . نرخ رشد اقتصادی در سال گذشته نزدیک به صفر نقل از شد و کاهش تقاضا ، اقتصاد ایران را با تداوم رکود مواجهه کرد . نیلی مشاور رییس جمهور از ابتدای سال ، صفت سخت ترین سال اقتصادی را به سال 1394 اطلاق کرد .

خودروی شخصی, وسایل زندگی ایرانیان, بانک مرکزی, سخت اقتصادی ایران وسایل زندگی ایرانی
منبع: خبرآنلاین

زندگی ایرانی در ایوان شصت ساله «خانه الفت»
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات