طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بهینه سازی تجهیزات« مخلوط کن» واحد گندله سازی
کسب رکورد جدید برای واحد گندله سازی

طرح بهینه سازی روکش بوش اسلیو میکسرهای ثانویه (مخلوط کن) واحد گندله سازی با موفقیت انجام شد .


بهینه سازی, فولاد مبارکه, تجهیزات, گندله سازی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سرپرست واحد تجهیزات دوار ، صرفه جویی اقتصادی قابل توجه برای شرکت، افزایش طول عمر بوش اسلیو و شافت، کاهش توقفات و کاهش هزینه خرید قطعات یدکی را از مزایا ی این طرح اعلام کرد و افزود : در واحد گندله سازی در قسمت میکسرها، کنسانتره آسیاب شده و کنسانتره نرمه با مواد افزودنی مثل لجن و بنتونیت و برای تشکیل گندله خام به دیسک ها ارسال می شود .

مهدی صبوری گفت : در میکسرها شافت میکسر با پاروهای مونتاژ شده روی آن وظیفه مخلوط نمودن مواد را بعهده دارد و بوش اسلیوهای مذکور وظیفه محافظت از دو سر شافت و همچنین وظیفه آب بندی و پیشگیری از خروج مواد رابه عهده دارند .

وی افزود: با توجه به جلسات متعدد با تیم تعمیرات مکانیک واحد گندله سازی و تعمیرگاه مرکزی مقرر شد پوشش دهی بوش اسلیوها با سرامیک انجام و در ناحیه مورد تست قرار گیرد که بعد از انجام فرآیند مذکور و نصب قطعه روی تجهیز، پوشش دهی باعث افزایش طول عمر بوش اسلیو به میزان 5 سال و پیرو آن باعث پیشگیری از خرابی شافت میکسر شد.

سرپرست واحد تجهیزات دوار گفت : علاوه بر کاهش توقفات واحد گندله سازی به علت دمونتاژ و مونتاژ مکرر شافت و بوش اسلیو، باعث کاهش هزینه خرید قطعات یدکی به میزان قابل توجهی شد .

مهدی صبوری با اشاره به صرفه جویی اقتصادی حاصل از اجرای این طرح افزود : هزینه خرید هر شافت و اسلیو 200 میلیون ریال تخمین زده شده است که بطور متوسط سالانه با توجه به جلوگیری از اسقاط نمودن 4 اسلیو و 2 شافت (برای 2 میکسر) حدود 375 میلیون ریال صرفه جویی ریالی در خرید قطعات یدکی حاصل شد.نوآوری شرکت فناور ایرانی در طراحی واحدهای گندله سازی فولاد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات