طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللبه نسل کشی ملت ما پایان دهید | رئیس شورای سیاسی یمن خطاب به سازمان ملل

به نسل کشی ملت ما پایان دهید | رئیس شورای سیاسی یمن خطاب به سازمان ملل

نامه رییس شورای عالی سیاسی یمن به بان کی مون برای پایان تجاوز سعودی ها

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دو نامه، از سازمان ملل خواست تصمیمی قاطع برای پایان دادن به تجاوزگری وحشیانه دولت سعودی به یمن اتخاذ کند.

نسل کشی, پرواز ممنوع, تجاوزگری, رئیس شورای سیاسی یمن خطاب سازمان ملل نسل کشی ملت پایان دهید

نسل کشی, پرواز ممنوع, تجاوزگری, شورای امنیت, عربستان, محاصره یمن, یمن, تجاوز عربستان به یمن, ارسال نامه, رژیم سعودی, بین الملل
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در نامه هایی جداگانه به رئیس و اعضای شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل، از آن ها خواست تا تصمیم قاطعی برای پایان دادن به تجاوزگری وحشیانه دولت سعودی و هم پیمانان و حامیانش علیه یمن بگیرند.


صالح صماد در نامه خود به جنایت وحشیانه متجاوزان از ۱۸ ماه پیش و حمله به غیرنظامیان و نسل کشی بی سابقه ملت یمن اشاره کرد که آخرین مورد از این جنایات هولناک، حمله به مراسم عزاداری در سالن بزرگ شهر صنعا و شهید و زخمی شدن بیش از ۷۰۰ غیرنظامی بود.


وی تاکید کرد: این اقدامات متجاوزان مغایر با قوانین و موازین بین المللی و اصول و مبانی حقوق بشر است.


در این نامه آمده است: شورای امنیت و سازمان ملل در برابر این تجاوزگری وحشیانه هیچ تصمیمی علیه متجاوزان نگرفته اند که این امر جای تعجب دارد و با وظایف آن ها در تضاد است؛ خصوصا که این تجاوزگری همراه با محاصره همه جانبه و ظالمانه علیه ملت یمن و پیشگیری از ورود کمک های غذایی و دارویی و مایحتاج ضروری به این کشور و ممنوعیت پروازهای هوایی بوده است.


وی تاکید کرد: این محاصره بر مشکلات مردم بویژه کسانی که نیاز به درمان در خارج از یمن دارند، افزوده است و از سوی دیگر، ۲۰ هزار یمنی نیز در کشورهای دنیا سرگردان شده و قادر به بازگشت به یمن به دلیل این محاصره نیستند.


صماد خطاب به شورای امنیت و سازمان ملل گفت: وظیفه اخلاقی شما به عنوان سازمان ملل ایجاب می کند که با مسئولیت پذیری، تصمیمات قاطعی اتخاذ کنید و به نسل کشی ملت یمن پایان دهید.


وی در این نامه از شورای امنیت و سازمان ملل خواست تا دستور فوری توقف تجاوزگری همه جانبه علیه یمن و رفع محاصره این کشور را صادر کنند.
مهمترین اولویت، تداوم مقابله با متجاوزان سعودی است | رئیس شورای سیاسی یمن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات