طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیدانشگاه مورد نظر فاقد اعتبار است / تکذیب اخراج دانشجویان ایرانی از هند
اعطای وام 35 میلیون تومانی به دانشجویان متاهل دانشگاه تهران

وزیر بهداشت خبر منتشر شده مبنی بر احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از یکی از دانشگاه های هند را تکذیب کرد.

دیوان عالی, دانشجویان ایرانی, دانشگاه هند, تکذیب اخراج دانشجویان ایرانی هند دانشگاه نظر فاقد اعتبار

دیوان عالی, دانشجویان ایرانی, دانشگاه هند, وزارت بهداشت, دانشجویان خارجی

حسن هاشمی وزیر بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: شب گذشته خبری مبنی بر احتمال اخراج دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ایرانی از یکی از دانشگاه های هند در رسانه منتشر شد. محتوای خبر حاکی از کاهش سهمیه دانشجوی پزشکی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بود.


هاشمی اظهار داشت: نقل از در حالی رسانه ای شد که هیچ مدرکی برای تایید کاهش سهمیه دانشجو توسط وزارت بهداشت ارائه نشد و من این ادعا را تکذیب می کنم.


وزری بهداشت با اشاره به نقل ازی که در گذشته وزارت بهداشت از دانشگاه مورد نظر در هند ارائه داده بود، افزود: وزارت بهداشت چند سال پیش به دلیل پایین بودن کیفیت فارغ التحصیلان این دانشگاه، آن را فاقد اعتبار اعلام کرد.


گفتنی است؛ طبق این نقل از با رای دیوان عالی هند همه کرسی های رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید از طریق آزمون «نیت» neet تکمیل شود و در این حکم این آزمون فقط به دانشجویان هندی اختصاص یافته است. از طرفی در حکم دیوان عالی هند که بعد از پذیرش 120 دانشجوی ایرانی صادر شده، نامی از دانشجویان خارجی برده نشده و نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در دانشگاه های هند در هاله ای از ابهام قرار دارد. بنابراین با صدور این حکم، دانشجویان خارجی ورودی 2016 با مشکل مواجه شده اند.


شروع سال تحصیلی دانشجویان دانشگاه های شیراز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات