طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

انتخاباتکلینتون طی 15 روز گذشته دو برابر ترامپ کمک مالی جمع آوری کرده است
جمع آوری کمک مالی 154 میلیون دلاری برای ستاد انتخاباتی کلینتون

نقل ازهای مالی منتشر شده حاکی از برتری محسوس کلینتون بر ترامپ در جمع آوری هزینه های انتخاباتی است.

انتخابات 2016 آمریکا, حمایت مالی از ترامپ, جمع آوری هزینه های انتخاباتی در آمریکا, کلینتون طی گذشته ترامپ کمک مالی آوری

انتخابات 2016 آمریکا, حمایت مالی از ترامپ, جمع آوری هزینه های انتخاباتی در آمریکا, هیلاری کلینتون, حمایت مالی پیتر تیل از ترامپ, پیتر تیل, کمک مالی به ترامپ, نقل از مالی حزب جمهوری خواه, دونالد ترامپ, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک تایمز، براساس آماری که روز گذشته (شنبه) از سوی ستاد انتخاباتی جمهوری خواهان منتشر شد، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در زمینه جمع آوری هزینه های انتخاباتی نیز عقب تر از «هیلاری کلینتون» – رقیب دموکرات خود – است و حتی در جمع آوری پولی که در شروع رقابت های انتخاباتی وعده آن را داده بود نیز ناکام مانده است.


طبق این نقل از، ترامپ بعد از آنکه در ماه سپتامبر با مشارکت نهادهای وابسته به حزب جمهوری خواه موفق به جمع آوری 100 میلیون دلار شد، تا نیمه ماه اکتبر با کمک نزدیکان خود تنها توانسته است 75 میلیون دلار پول نقل جمع آوری کند. این در حالیست که هیلاری کلینتون در ماه سپتامبر موفق به جمع آوری 154 میلیون دلار پول نقد شد و در ماه اکتبر نیز تا این لحظه حدود 150 میلیون دلار - یعنی دو برابر ترامپ - پول جمع آوری کرده است.


به گفته کارشناسان، یکی از دلایل زیاد ناکامی ترامپ در جمع آوری هزینه های انتخاباتی لازم، ناتوانی او در جلب حمایت نخبگان و مقامات ارشد حزب جمهوری خواه است که با ارتباطات خود در خارج از مجموعه حزب می توانند مبلغ قابل توجهی برای او جمع آوری کنند.


از سوی دیگر، اظهارات جنجالی ترامپ از شروع رقابت های انتخاباتی باعث شده است بسیاری از ثروتمندان و کمپانی های تجاری بزرگ آمریکا مانند مایکروسافت و اپل که در دوره های قبل همواره کمک های مالی قابل ملاحظه ای به حزب جمهوری خواه ارائه می کردند، در انتخابات امسال با پیش بینی شکست ترامپ برابر کلینتون، خود را تا جای ممکن از کمک مالی به این حزب دور نگه دارند.


در این میان، تنها مورد استثنا، «پیتر تیل» سرمایه گذار معروف آمریکایی است که در گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه در ماه ژوئیه نیز به نفع نامزدی ترامپ در انتخابات به ایراد سخنرانی پرداخت. یکی از نزدیکان این میلیاردر آمریکایی روز گذشته گفت وی 1.25 میلیون دلار به ستاد انتخاباتی ترامپ کمک کرده است.


با وجود برتری کلینتون بر ترامپ در زمینه جمع آوری کمک های مالی، نکته قابل توجهی که در نقل از مالی دو حزب دموکرات و جمهوری خواه وجود دارد این است که میزان کمک های مردمی به ترامپ بیش از کلینتون است. طبق نقل از روز گذشته حزب جمهوری خواه، از ابتدای ستامبر حدود 2.6 میلیون نفر به ستاد انتخاباتی ترامپ کمک مالی کرده اند که این رقم اگرچه نسبت به ماه های گذشته افزایش اندکی را نشان می دهد، بسیار فراتر از کمک های مردمی به کلینتون است. ضمن اینکه ترامپ وعده داده است که خودش نیز از ثروت شخصی اش مبلغ 100 میلیون دلار برای انتخابات هزینه کند.


با این حال، با توجه به رسوایی های اخلاقی اخیر ترامپ و افزایش فاصله او با کلینتون در نظرسنجی های انتخاباتی اخیر به نظر می رسد نامزد دموکرات ها در نهایت بتواند پول بیشتری برای فعالیت های انتخاباتی حزبش جمع آوری کند.


تزریق 23.4 میلیون دلار کمک مالی به ستاد انتخاباتی کلینتون
facebook google telegram twitter whatsApp