طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شناسایی 904 نقطه حادثه خیز در معابر مشهد برای عابران پیاده
شناسایی ۴۱ نقطه حادثه خیز در قم

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: 904 نقطه حادثه خیز در معابر مشهد برای عابران پیاده شناسایی شده که 80 درصد آن با هزینه های اندک رفع خطر می شود.

پیاده, عابران, حادثه خیز, شناسایی نقطه حادثه خیز معابر مشهد عابران پیاده

پیاده, عابران, حادثه خیز, خراسان رضوی, مشهد

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ مهدی امامی میبدی افزود: خطر تصادفات منجر به جرح و فوت بیش از همه عابران پیاده را تهدید می کند لذا باید معابر سطح شهر برای عبور عابران پیاده ایمن شود.

وی گفت: متاسفانه در سال گذشته بیش از 275 نفر در تصادفات معابر شهری جان خود را از دست دادند که 82 درصد آن عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بودند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: همچنین در سال گذشته 28 هزار و 63 نفر در تصادفات شهری مجروح شدند که 74 درصد از این رقم متعلق به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران است.

امامی میبدی تصریح کرد: این ارقام نشان می دهد که عابران پیاده در معابر شهری در معرض خطر هستند لذا شهرداری مشهد برای کاهش تصادفات عابران پیاده برنامه ریزی ویژه ای انجام داده است.

وی گفت: در این راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به منظور ایمن سازی شبکه معابر و کاهش تعداد تصادفات، برای اولین بار در کشور پروژه بازدید ایمنی از معابر مخصوص عابران پیاده انجام شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در بازدیدهای انجام شده از معابر شهری مشهد 904 نقطه حادثه خیز برای عابر پیاده شناسایی شده که برای رفع خطر آن ها 112 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

امامی میبدی افزود: 80 درصد این مناطق حادثه خیر با هزینه های کم و با خط کشی عابر پیاده، نصب تابلو و... قابل رفع است که این موارد با ذکر اولویت به نقاط جهت اجرا ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: 10 درصد از مناطق حادثه خیز شناسایی شده برای عابران پیاده در برنامه های میان مدت و 10 درصد باقی مانده در برنامه های بلند مدت مانند احداث تقاطع غیرهمسطح رفع می شود که برای آن برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در کنار انجام پروژه ایمن سازی معابر شهری، شهرداری مشهد اقدامات دیگری برای مناطق حادثه خیز شهر انجام می دهد.

شناسایی 160 نقطه حادثه خیز درون شهری در مازندران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات