طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیامند رحمان و زهرا نعمتی تاریخ سازان پارالمپیک ریودوژانیرو
زهرا نعمتی و سیامند رحمان در میان تاریخ سازان پارالمپیک ریو

کمیته بین المللی پارالمپیک در نقل ازی 10 ورزشکار آسیایی تاریخ ساز در رقابت های پارالمپیک ریودوژانیروی 2016 برزیل را معرفی کرد که نام سیامند رحمان و زهرا نعمتی قهرمانان وزنه برداری و تیراندازی با کمان ایرانی در این لیست دیده می شود.

تاریخ, ونعمتی, رحمان, سیامند رحمان زهرا نعمتی تاریخ سازان پارالمپیک ریودوژانیرو

تاریخ, ونعمتی, رحمان, سازان, پارالمپیک
به نقل از از ، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک در نقل ازی عملکرد 10 ورزشکار آسیایی حاضر در بازی های پارالمپیک ریودوژانیروی برزیل را که حضوری درخشان در این رقابت ها داشتند بررسی کرده است.

در این نقل از آمده است ؛ علاوه بر چین که کشوری پیشرو در بازی های پارالمپیک است ، سایر کشورهای آسیایی نیز حضوری به یاد ماندنی در ریودوژانیرو داشتند.

براساس این نقل از ، بیست و پنج کشور آسیایی در لیست تک مداله ها قرار گرفته اند که کشورهایی همچون قزاقستان ، مالزی ، ازبکستان و ویتنام نیز رتبه خود را در این دوره از بازی ها ارتقا دادند و عملکرد بهتری داشتند.

در ادامه این نقل از از 10 ورزشکار آسیایی نام برده شده که با عملکرد خود در بازی های پارالمپیک ریو تاریخ ساز شده و خوش درخشیدند.

سیامند رحمان و زهرا نعمتی از ایران ، وزنه برداری از چین ، بازیکن رشته بوچیا از کره ، شناگری از سنگاپو ، ورزشکاری از تایلند در دوومیدانی ، نماینده مالزی در دوومیدانی ، تیراندازی از امارات و شمشیربازی از عراق 10 ورزشکار نام برده شده در این لیست هستند.

در این نقل از از سیامند رحمان به عنوان وزنه برداری از ایران نام برده شده که توانست بابالابردن وزنه 310 کیلوگرمی ،جایگاه خود را در دنیا به عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت حفظ کند.

سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه در استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای اولین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.

زهرا نعمتی و سیامند رحمان، نام هایی بزرگ در پارالمپیک ریو
facebook google telegram twitter whatsApp