طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیاگر می خواهید از زمین فرار کنید؛ این کشور گزینه خوبی است!
امنیت بسیار خوبی در مرزهای کشور برقرار است

پروژه «آسگاردیا» (Asgardia) که الآن ثبت نام برای پذیرش شهروندان را شروع کرده، می خواهد نقطه شروع ایجاد کشوری در فضا باشد.

کشوری در فضا, آسگاردیا, زندگی در فضا, خواهید زمین فرار کشور گزینه خوبی است!

کشوری در فضا, آسگاردیا, زندگی در فضا, فرار از زندگی زمینی

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از از دویچه وله؛ «آسگاردیا» نام کشوری است که یک دانشمند روس، وعده داده آن را در فضا خواهد ساخت تا در آینده میزبان ۱۵۰ میلیون شهروندی باشد که می خواهند با زندگی زمینی وداع و در فضا زندگی کنند. ثبت نام شهروندان آسگاردیا شروع شده است.

با گسترش اکتشافات فضایی و به کمک تصاویر شگفت انگیزی که تلسکوپ های فضایی پیش چشم انسان ها نهادند، رویای زندگی در سیارات دیگر در فضای بی کران تحقق پذیر نمود و الآن ایده ایجاد کشوری در فضا دیگر فقط محدود به دنیای داستان های علمی و تخیلی نیست و مدت هاست در ذهن بسیاری از دانشمندان فضا هم جوانه زده است.

پروژه «آسگاردیا» (Asgardia) که الآن ثبت نام برای پذیرش شهروندان را شروع کرده، می خواهد نقطه شروع ایجاد کشوری در فضا باشد. مبتکر این پروژه یک تاجر و دانشمند روس است که هفته گذشته در کنفرانسی خبری در پاریس اعلام کرد نخستین ماهواره خود را در سال ۲۰۱۷ به فضا خواهد فرستاد. آسگاردیا قصد دارد میزبان ۱۵۰ میلیون شهروند باشد تا اولین «ملت فضایی» را بسازد.

پروژه آسگاردیا آن طور که ایگور اشوربیلی، بنیا ن گذار آن می گوید «یک پروژه علمی و انسان دوستانه چندملیتی است که گوهر آن زندگی صلح آمیز در فضاست.»

وی می گوید آسگاردیا می خواهد از انتقال درگیری ها و تنش های زمینی به فضا پیشگیری کند و «کشوری بی مرز، بی مذهب و عاری از محدودیت های دولتی بسازد.»

این پروژه بیش از ۱۰ هزار کارمند در ۳۰ شرکت گوناگون فعال در حوزه علم، تکنولوژی و علوم اجتماعی در سراسر دنیا دارد.

ایگور آشوربیلی می گوید مذاکرات با سازمان ملل را هم شروع کرده تا آسگاردیا به عنوان یک کشور و ملت به رسمیت شناخته شود. فرآیند شهروند شدن در آسگاردیا مشابه فرآیندهای شهروندی در کره زمین خواهد بود، با این تفاوت که درهای این کشور فضایی به روی همه باز است. با این حال، اگر می خواهید آسگاردیایی شوید، باید اهل کشوری باشید که اجازه چندتابعیتی بودن را به شهروندانش می دهد.

او می گوید: «آمار نشان می دهد دو درصد از جمعیت هر کشوری نیروهای خلاق، سازنده و پیش روی جامعه اند و ما امیدواریم دو درصد از جمعیت ۷.۵ میلیارد نفری کره زمین، همان ۱۵۰ میلیون نفری باشند که به جمع آسگاردیایی ها می پیوندند.»

در وب سایت رسمی این پروژه آمده: «تکامل مدرن و پیشرفت های روشن فکرانه زمانی به خدمت بشر در می آید که تصمیم ها بر اساس کشفیات علوم گرفته شوند. آنچه امروز برای ما غیرقابل تصور است، برای فرزندان و نوه های ما جزیی از زندگی عادی خواهد بود. آسگاردیا به دانشمندان سراسر دنیا نشان خواهد داد که پژوهش خصوصی و نامحدود ممکن است.»

منبع: جام جم

دفاع ازپایان نامه اولین دانشجوی دکتری زمین شناسی کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات