طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

نیاز 11 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح های راهسازی کشور
تکمیل طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر دندی نیازمند80 میلیارد ریال اعتبار است

بیش از هزار کیلومتر از راه های در دست ساخت کشور تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید .

تکمیل, راهسازی, گیلان, نیاز میلیارد تومانی تکمیل طرح راهسازی کشور

تکمیل, راهسازی, گیلان, طرح های

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگیلان؛معاون ساخت و توسعه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی امروز در نشست بررسی حالت راه های شهرستان تالش گفت : در زمان کنونی 7 هزار و500 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور در دست ساخت است.

خیرالله خادمی افزود : هزار و 200 کیلومتر از این راه ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل و بهره برداری از6 هزار و300 کیلومتر دیگر از راه های در دست ساخت کشور به 110 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است افزود : براساس برنامه ریزی انجام شده این کار در مدت 5 سال انجام می شود.

معاون ساخت و توسعه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی با اشاره بر ترافیک سنگین در جاده های استان های شمالی کشور به علت افزایش تردد گردشگران در ایام نوروز و تعطیلات تابستان گفت : 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم ، بهسازی ، آسفالت ، ساخت بزرگراه - راه اصلی و مبادی ورودی شهرهای استان های شمالی کشور اختصاص یافته است.

خیرالله خادمی با اعلام افزایش 2 برابری بودجه ساخت و تکمیل اتوبان های شمال کشور به ویژه مسیر بهشهر – آستارا افزود : پارسال 750 میلیارد ریال اعتبار برای این کار اختصاص داده شد که امسال به هزار و500 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی دلیل افزایش این اعتبار را افزایش تملک اراضی اعلام کرد.

محمود شکری نماینده شهرستان های تالش ، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی هم با انتقاد از روند کند تعریض جاده پونل - آستارا و کنار گذرهای شهرهای پره سر و تالش خواهان افزایش اعتبار برای تکمیل این طرح شد.نیاز ۸۲ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه های آموزشی لرستان
facebook google telegram twitter whatsApp