طاها پخش

تجلیل از واحدهای نمونه تولیدی استان
رشد 75 درصدی نمونه برداری از واحدهای تولیدی استان

واحدهای نمونه تولیدی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در یاسوج معرفی و تجلیل شدند.

کهگیلویه و بویراحمد, سازمان ملی استاندارد, واحدهای نمونه تولیدی, تجلیل واحدهای نمونه تولیدی استان

کهگیلویه و بویراحمد, سازمان ملی استاندارد, واحدهای نمونه تولیدی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ استاندارد از پایه های علم و فن آوری است که نقش موثری در پیشرفت صنعت و اقتصاد هر کشوری دارد.

استاندارد ضمن حفظ منافع مصرف کننده، به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف نیز توجه داشته و بیشتر از آن برای تولیدکنندگان سود دارد.

پیشرفت و تعالی هر جامعه در گرو تعهد و رعایت استاندارد است و اگر این امر تحقق یابد بسیاری از هزینه ها، ضایعات و مرگ و میرها در جامعه کاهش خواهد یافت.

اگرچه واحدهای تولیدی و صنعتی کهگیلویه و بویراحمد واحدهایی نوپا بوده و سال های زیادی از عمر تاسیس آنها نمی گذرد اما تولیدکنندگان توانای این استان توانسته اند در همین مدت کم توانمندی های خود را به نمایش گذاشته و در کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.

استفاده و رعایت استانداردهای لازم و توجه به توصیه های ناظران امر باعث شده تا هر روز بهتر از دیروز کار ساخت و تولیدات این واحدها ادامه پیدا کند.

واحدهایی مانند کوبو دنا، دنا صنعت، یاسوران، کوه گل، کمپانی سیمان و طبیعت زنده یاسوج از جمله این واحدهای تولیدی است که با توجه به استانداردهای لازم و بالا بردن کیفیت تولید توانسته اند به خوبی جای خود را در کشور باز کنند.

با توجه به اینکه از سال 1970 برابر با چهاردهم اکتبر، مصادف با 22 مهر ماه با نام روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است، امروز همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مسؤولان استانی و مدیران کارنجات و واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

در این همایش ضمن ایراد سخنرانی مسوولان کشوری و استانی و بیان مسایل و مواردی پیرامون استاندارد و اهمیت آن در تولید محصولات، واحدهای تولیدی نمونه استان معرفی و تجلیل شدند.

واحدهای تولیدی کوبو دنا، دنا صنعت، آب لوله بسپار، یاسوران و کوه گل به عنوان واحدهای تولیدی نمونه استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در ادامه، احمد زاهدی پور از واحد تولیدی آب لوله بسپار، نورالدین شاکریان از واحد تولیدی دنا صنعت، مهرداد کیوانفر از واحد تولیدی سیمان یاسوج، عنایت الله بهرام نیا از واحد تولیدی یاسوران و علی علیپور از واحد تولیدی طبیعت زنده به عنوان مسؤولان نمونه بخش کنترل کیفیت استاندارد معرفی و توسط مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و مسوؤولان استانی مورد تقدیر قرار گرفتند.افزایش 70درصدی واحدهای تولیدی استان تا پایان سال
facebook google telegram twitter whatsApp