طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تولید بیش از 3.5 میلیون تن محصولات کشاورزی در فصل تابستان
تولید 117 میلیون تن محصولات کشاورزی در اردبیل

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان از تولید بیش از 3.5 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشت تابستانه امسال استان خبرداد.

تولیدات گیاهی, خوزستان, کنجد, تولید میلیون تن محصولات کشاورزی فصل تابستان

تولیدات گیاهی, خوزستان, کنجد, محصولات کشاورزی, تولید, ذرت, فصل تابستانه
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد قاسمی نژاد، معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه 365 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان زیر کشت تابستانه انواع محصولات رفته گفت: در این فصل محصولاتی همچون برنج، ذرت، حبوبات، صیفی جات، علوفه، کنجد، محصولات باغی و نیشکر به زیر کشت رفته که برداشت برخی آنها از چندی پیش شروع شده است.

وی با اشاره به پیش بینی برداشت 350 هزار تن ذرت دانه ای از زمین های کشاورزی کشت شده در خوزستان افزود: 50 هزار هکتار زیر کشت ذرت دانه ای رفته که برداشت آن از اواسط آبان شروع می شود.

قاسمی نژاد اضافه کرد: 20 هزار هکتار نیز زیر کشت ذرت علوفه ای رفت که پیش بینی میزان برداشت از این سطح، 1.1 میلیون تن است.

وی گفت: 18 هزار هکتار کنجد نیز در تابستان امسال به زیر کشت این محصول رفت که برداشت آن در حال انجام است و برآورد تولید 16 هزار تن است.

قاسمی نژاد ادامه داد: برای اولین سال دانه آفتابگردان در شمال خوزستان کشت شده که برداشت آن نیز از نیمه آبان شروع می شود.

وی اظهارکرد: هفت هزار هکتار نیز زیر کشت سورگوم رفته که پیش بینی می شود 390 هزار تن تولید داشته باشد.

وی پیش بینی برداشت محصول برنج از زمین های کشاورزی زیر کشت این محصول را 320 هزار تن، و میزان برداشت محصول حبوبات (ماش و لوبیا) را 45 هزار تن عنوان کرد.

وی افزود: یک میلیون و 300 هزار تن سبزی و صیفی نیز در این فصل در خوزستان تولید شد.

معاون جهاد کشاورزی خوزستان همچنین با اشاره به تولیدات باغی خوزستان گفت: پیش بینی امسال تولید حدود 190 هزار تن است که تاکنون 85 درصد محصول خرما در استان برداشت شده است.

وی تاکید کرد: خوزستان رتبه دوم کشور از نظر تولید خرما را دارد و بیش از 50 درصد صادرات این محصول نیز از تولیدات این استان انجام می شود.

قاسمی نژاد افزود: تاکنون حدود 16 هزار تن انار معادل 80 درصد تولید این محصول برداشت شده است.

وی با اشاره به اتمام برداشت انگور و انجیر اضافه کرد: 12 هزار تن انگور و چهار هزار تن انجیر در این فصل از باغات خوزستان برداشت شد.

قاسمی نژاد با بیان اینکه 90 درصد محصول لیموترش به میزان 6 هزار تن برداشت شده گفت: پیش بینی می شود 80 هزار تن مرکبات از باغات خوزستان برداشت شود.

به گفته وی، 70 درصد تولید زیتون خوزستان به میزان یک هزار و 200 تن نیز تاکنون برداشت شده است.

دور ریز محصولات کشاورزی بیش از 5میلیون تن است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات