طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

خودکشی یک زن اهوازی از روی پل رودخانه کارون
کشف جسد یِک زن دَر رودخانه کارون اهواز

یک زن اهوازی به قصد خودکشی خود را از روی پل پنجم به درون رودخانه کارون پرتاب کرد.

جسد, یک زن, خودکشی, خودکشی زن اهوازی پل رودخانه کارون

جسد, یک زن, خودکشی, تیم غواصی, پل رودخانه کارون, خوزستان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، معاون عملیات سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به این‎که روز گذشته فردی خود را از روی پل پنجم اهواز به قصد خودشکی به درون رودخانه کارون پرتاب کرد، گفت: تیم غواصی سازمان تاکنون موفق به یافتن جسد این فرد نشده‎اند.

محمود کارکن‎روزبهانی در خصوص این حادثه اظهار کرد: ساعت 14:40 ظهر شنبه طی تماس اهالی محل، خبری مبنی بر پرتاب فردی از روی پل پنجم اهواز به قصد خودکشی، به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اهواز اطلاع داده شد.

وی بیان داشت: بعد از اطلاع از این حادثه، بی‎درنگ دو تیم غواصی شامل تیم ساحلی مستقر در زیر پل پنجم و تیم غواصی ایستگاه کیانپارس را به محل حادثه اعزام کردیم و علاوه بر این‎ها نیز یک تیم حریق آتش‎نشانی از ایستگاه مرکزی و یک تیم نیز از ایستگاه کیانپارس به محل اعزام شد تا چنانچه غواصان نیاز به کمک نیروی انسانی یا ابزارهایی چون طناب و غیره پیدا کردند، این افراد بتوانند یاری‎رسان باشند.

معاون عملیات سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان این‎که براساس گفته شاهدان عینی، این فرد حدود 32 سال سن داشته است، افزود: متاسفانه این زن به علت سنگینی به محض پرتاب خود مستقیماً به زیر آب رفت و دیگر بالا نیامد؛ باوجود این تیم عملیاتی حاضر در محل تا دو ساعت بعد از حادثه نیز عملیات غواصی را جهت یافتن جسد ادامه دادند که متاسفانه موفق به پیدا کردن آن تا این لحظه نشدند.

وی افزود: براساس تجارب قبلی ما در مواجهه با چنین حوادثی، می‎دانیم که آب رودخانه به اندازه‎ای جریان دارد که فرد غرق‎شده را در یک محل نگه نمی‎دارد و او را جابه‎جا می‎کند.

روزبهانی گفت: از آن‎جا که بعد از حدود دو ساعت جست وجوی تیم غواصی، جسد مورد نظر کشف نشد و از طرفی نیز به غروب برخورد کردیم و براساس قوانین غواصی در تاریکی هوا نیز نمی‎توان عملیات انجام داد، ماموران عملیات را به صورت موقت متوقف کردند تا به یاری خدا از صبح با پاک‎سازی محل مجدداً جست‎وجوی خود را از سر گیرند.

وی تصریح کرد: تا زمان پیدا شدن جسد، نمی‎توان هیچ‎گونه اظهار نظر قطعی درباره انگیزه این فرد از این اقدام و سایر موارد دیگر انجام داد و ان شاءالله بعد از یافتن جسد تیم‎های کارشناسی موضوع را بررسی خواهند کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی اهواز، احتمال یافتن جسد در روز یک شنبه را نیز ضعیف عنوان کرد و افزود: معمولا در چنین مواردی آب رودخانه، جسد را دو سه کیلومتر جابه جا می‎کند و بعد از حدود چهار روز فرد متوفی براثر بادکردن بدن، روی آب می‎آید.

وی گفت: درصورتی که جسد در زیر آب به جایی گیر کرده باشد، حتما غواصان آن را پیدا خواهند کرد.
روزبهانی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا از وجود جسد در آب اطمینان حاصل شده است نیز بیان کرد: بسیاری از اهالی حاضر در محل وی را هنگام ارتکاب این عمل دیده‎اند و بعد از حادثه نیز ترافیک بسیار سنگینی روی پل ایجاد شد که این موارد صحت و سقم موضوع را تایید می‎کند؛ ضمن این‎که یک جفت دمپایی متعلق به این زن نیز روی پل وجود داشت که حاکی از آن بود که او پیش از پرتاب خود، دمپایی خود را از پای در آورده است.

تصاویر خودکشی دختر جوان از پل هوایی خیابان زند
facebook google telegram twitter whatsApp