طاها پخش

ورزشیاقتصاد مقاومتی به درآمدزایی باشگاه ها کمک می کند
تحقق اقتصاد مقاومتی اولویت نخست دولتمردان

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ما با استفاده از اقتصاد مقاومتی در جهت درآمدزایی باشگاه گامهای موثری برداشتیم.

اقتصاد مقاومتی, علی اکبر طاهری, تیم پرسپولیس, اقتصاد مقاومتی درآمدزایی باشگاه کمک

اقتصاد مقاومتی, علی اکبر طاهری, تیم پرسپولیس, سرپرست باشگاه پرسپولیس

به نقل از خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران ،علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص حضور در سمپوزیوم ملی اقتصاد مقاومتی در ورزش بیان کرد: این گونه جلسات به ما کمک می کند تا از مدیریت هزینه ای به مدیریت درآمدی برسیم.


وی در مورد خریدهای خارجی باشگاه پرسپولیس و اینکه به نظر می رسد آنها عملکرد خوبی نداشته اند، اظهارکرد: بازیکنان را با یک فرآیند خاص جذب کردیم و همه آنها با نظر کادرفنی به تیم اضافه شدند.

شما ببینید که 5-6 بازیکن ما در تیم ملی حضور دارندکه بیشتر آنها بازیکنان جدید هستند که امسال به ما اضافه شدند. این را هم بگویم که ما تعامل خوبی با کادر فنی داریم.


وی در مورد حالت آنتونی گولج هم تصریح کرد : این بازیکن تمرین را بدون اطلاع ترک کرده و ما طبق قرارداد پیگیر حالت او خواهیم شد تا حق و حقوق باشگاه پایمال نشود.


طاهری در خصوص اینکه مدیرعامل می شود یا نه؟ بیان کرد : قرار است یک جلسه هم اندیشی با خبرنگاران پرسپولیس برگزار کنم و در آن با اصحاب رسانه در همه موارد صحبت می کنم.


وی درباره اینکه بازنشسته است یا نه ، اظهار کرد : من بازنشسته نیستم و همچنان به فعالیتم در پرسپولیس ادامه می دهم.


طاهری در مورد اینکه اقتصاد مقاومتی چقدر در باشگاه پرسپولیس رعایت شده، تصریح کرد: باشگاه ها پیکره اصلی ورزش هستند که باید به آنها بها داده شود. ما آسیب شناسی کردیم و چالش ها را مورد ارزیابی قرار دادیم و توانستیم در مدت کوتاهی یک سامانه هواداری به راه بیندازیم که با آن موفق شدیم هوادارانمان را به صورت نظام مند سرشماری کنیم و به درآمدزایی برسیم. قصد داریم این موضوع را توسعه دهیم تا درآمدهای ما هم بیشتر شود. در همه جای جهان هم همینطور است و از این طریق کارها را انجام می دهند. این یک حمایت گلخانه ای است که اگر حمایت ها از باشگاهی برداشته شود آن باشگاه به مشکل می خورد و ما با کمک هواداران تیم را اداره می کنیم تا دچار مشکلاتی نشویم.


سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه اگر او از این تیم برود، چقدر بدهی به جای خواهد گذاشت اظهار کرد: در مدتی که ما در باشگاه هستیم توانستیم بخشی از هزینه های فصل قبل را بدهیم و همچنین بخشی از معوقات را پرداخت کردیم که اگر آن معوقات بر عهده مان قرار نمی گرفت در آن صورت می توانستیم بهتر کار کنیم و با سرمایه گذاری سود بیشتری برای باشگاه کسب کنیم. به هر حال بحث مالیات و قرارداد بازیکنان و یک سری موارد دیگر باعث شد مبالغ سنگینی روی دوش باشگاه باشد. لازم به ذکر است که از طریق مراجع قضایی و قانونی رقم هایی به باشگاه تحمیل شده که البته قانونی بوده و تبعات آن برای ما سنگین بوده است.


سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: ما از سال گذشته خیلی از پرونده های باشگاه را بسته ایم و این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود. به هر حال لازم است که سایر سازمان های درگیر هم به ما کمک کنند و با همکاری بیشتری کارها را انجام دهیم. ما حتی طرح هایی برای مشارکت با سازمان لیگ و صدا و سیما داشتیم که البته دچار چالش هایی هم شدیم. البته به دنبال این هستیم تا گام های بیشتری برداریم.


طاهری در خصوص حالت گابریل بازیکن برزیلی و سابق پرسپولیس و بحث خطر کسر امتیاز از این باشگاه عنوان کرد : بحث کسر امتیاز واقعیت ندارد. ما چند بازیکن جدا شده داریم که با آنها در حال تفاهم هستیم که در مورد این بازیکن هم شرایط همین گونه است و چند پرداختی به گابریل داشتیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.


سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد حامی مالی این باشگاه هم تصریح کرد: ما با وجود حامی مالی در حال تامین درآمدهای باشگاه هستیم و با تعاملی که داریم کارها را پیش می بریم.


وی در خصوص حالت رامین رضاییان که در پرسپولیس بازی نمی کند هم بیان کرد: اینها بحث های فنی است و کارشناسان باید درباره آن نظر بدهند. به طور حتم کادرفنی با تفکر بازیکنانش را انتخاب می کند و پاسخ این حرف هم به کادر فنی باز می گردد.


طاهری در مورد اینکه رضاییان در تیم ملی فیکس بازی می کند اما در پرسپولیس به او بازی نمی رسد، گفت: صحبت های شما از موضوع سمپوزیوم دور شده و به نظر می رسد به دنبال تیتر هستید که باید بگویم از من هم نمی توانید تیتر بگیرید!


وی درباره عدم پرداخت مطالبات مالی بازیکنان اظهار کرد: ما شرایط به صورت پایدار داریم به این صورت که با کسب درآمد از سامانه هواداری پول در می آوریم به این صورت که در طی دو ماه یا 4 ماه این پول ها پرداخت می شود اما باید بتوانیم آن را منظم کنیم. به طور طبیعی مشکلات معیشتی وجود دارد اما همه ارگان ها و عوامل باید کمک کنند.


طاهری افزود: تبلیغات محیطی محل درآمدی برای باشگاه است.برخی فقط توهین می کنند و هیچ گاه به مشکلات باشگاه نمی پردازند بلکه مسائل شخصی خود را دخیل می کنند. من هیچ گاه جواب مسائل شخصی و شخصیتی را نمی دهم اما مسئله ای که به باشگاه مربوط شود مقابل آن می ایستم چرا که نباید اجازه بدهیم به باشگاه تعرض شود.


سرپرست باشگاه پرسپولیس در پایان خاطر نشان کرد: بازیکن باید برای باشگاه درآمدزا باشد. اگر شما شخصی را استخدام می کنید او هم همان پیراهنی را می پوشد که شما در اختیار او قرار داده اید. در واقع بازیکن هم باید در خدمت باشگاه باشد و اگر به این مسائل توجه شود خواهید دید که جواب سوال خود را می گیرید. فضای تبلیغاتی باید برای باشگاه درآمد داشته باشد.


مردم محور اقتصاد مقاومتی
facebook google telegram twitter whatsApp