طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشکاران بدور از مسائل سیاسی به دستاوردها بیندیشند | عبدالله عبدالله
تطبیق توافقنامه سیاسی محور گفتگوهای عبدالله عبدالله و جان کری

رئیس اجراییه افغانستان گفت: جامعه ورزشی باید بدور از مسایل سیاسی به دستاوردها رشد و پیشرفت ورزش کشور بپردازند.

عبدالله عبدالله, کمیته ملی المپیک, ورزشکاران, عبدالله عبدالله ورزشکاران بدور مسائل سیاسی دستاوردها بیندیشند

عبدالله عبدالله, کمیته ملی المپیک, ورزشکاران, جامعه ورزشی افغانستان, رئیس اجراییه افغانستان

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با هیئت رهبری کمیته ملی المپیک، رؤسای فدراسیون ها، مربیان و نخبه های ورزشی، از دستاوردهای اخیر جامعه ورزشی افغانستان در تمام عرصه ها تقدیر و ستایش کرد.

رئیس اجراییه افغانستان در این برنامه از رئیس کمیته المپیک و رؤسای فدراسیون ها تقدیر کرد.

وی از دستاوردهای ورزشکاران، انتخابات دگر ژنرال محمد ظاهر اغبر به عنوان شایسته ترین رئیس المپیک آسیا و رشد ورزش افغانستان ابراز خرسندی نموده و گفت: زمانیکه یک تیم، یک شخص و یا رئیس کمیته المپیک در سطح دنیا تقدیر می شود، افتخار آن متعلق به ملت افغانستان است.

دگر جنرال محمد ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان نیز با ابراز قدردانی از حمایت و تشویق رئیس اجرائیه کشورش افزود: جامعه ورزشی به هیچ قوم و یا جریان سیاسی وابستگی ندارد و متعلق به تمام مردم افغانستان است. آنان با تحمل تمام دشواری ها و مشکلات می کوشند تا پرچم افغانستان را در سطح جهانی به اهتزار بیاورند.

او همچنان از رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان خواست تا در باره مشکلات و اختلافات درونی کمیته ملی المپیک و ایجاد کمیته موازی براساس قانون در سطح رهبری حکومت وحدت ملی اقدام نماید. در این باره کمیته ملی المپیک کشور آمده است تا یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه را بدون مداخله حکومت برگزار کند.

از سوی دیگر رؤسای فدراسیون های کمیته ملی المپیک کشور از اختلافات درونی، مداخلات سیاسی، ایجاد کمیته المپیک موازی، عدم پرداخت بودجه، عدم هماهنگی و حمایت ورزشکاران ابراز نگرانی کرده و می گویند: تداوم این حالت بالای روحیه ورزشکاران و دستاوردهای ورزشی کشور در عرصه بین المللی تاثیرات منفی دارد.

عبدالله عبدالله ضمن قدردانی از مسئولیت پذیری مسئولان کمیته ملی المپیک کشور اظهار داشت: زمانیکه ورزشکاران ما با وجود تمام مشکلات، ذهن ناآرام و شرایط دشوار در عرصه بین المللی دستاورد کسب می کنند، بعد لازم است که از آنان حمایت و تقدیر صورت بگیرد.

رئیس اجرائیه افغانستان در ادامه تاکید کرد: مشکلات کمیته ملی المپیک و ورزشکاران را براساس قانون و معیارهای جهانی در سطح رهبری حکومت وحدت حل می کنیم و در این باره با توجه به مشکلات و خواسته های شما، به زودی اقدام صورت می گیرد. اما جامعه ورزشی افغانستان باید بدون در نظر داشت مسایل سیاسی به دستاوردها، رشد و پیشرفت ورزش کشور بپردازند.

در این برنامه هیئت رهبری کمیته المپیک رؤسای فدراسیون ها، مربیان و ورزشکاران از حضور رئیس اجرائیه کشور در لیگ برتر افغانستان قدردانی کرده اند و آن را نشان از حمایت و تشویق حکومت از ورزش افغانستان عنوان نموده اند.


مراسم عزاداری ابا عبدالله با حضور ورزشکاران پارالمپیکی فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات