طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
راهیابی 7 اردبیلی به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت
راهیابی دانش آموزان اردبیلی به مسابقات کشوری قرآن

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل گفت: ۷ نفر از استان اردبیل در هفدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت ابوظبی۲۰۱۷ کمپانی می کنند.

اردبیل, مهارت, راهیابی, راهیابی اردبیلی مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت

اردبیل, مهارت, راهیابی, ملی, مسابقات, اردبیلی ها

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ محمد پورقلی در جلسه بررسی راهکارهای توسعه حضور کارآموزان اردبیل در مسابقات ملی مهارت اظهار داشت: هفدهمین مسابقات ملی مهارت از تاریخ 2 تا 5 آبان ماه امسال در 29 رشته مهارتی برگزار می شود که در این مرحله از مسابقات ملی مهارت 492 نفر از جوانان ماهر، شامل 431 نفر مرد و 61 نفر زن با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی گفت: هفدمین مسابقات ملی مهارت در رشته های آکواترون‍‍یک، الکترونیک، تأسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، تراش CNC، رباتیک، طراحی و توسعه وب، طراحی مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات- راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، فناوری طراحی گرافیک، فرزCNC و فناوری مد یا خیاطی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل کاشیکاری دیوار و کف، کابینت سازی چوبی، لوله کشی و گرمایشی ، مکاترونیک، فناوری خودرو، صافکاری خودرو ، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، صنایع غذایی شامل قنادی و آشپزی، آجرچینی، طراحی فضای سبز، جوشکاری، جواهرسازی، فناوری اطلاعات- مدیریت سیستمهای تحت شبکه، ساخت و تولید و کنترل صنعتی را از دیگر محورهای مسابقات عنوان کرد.

پورقلی بیان کرد: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارتهای حرفه ای کشور تا سطح مهارتهای جهانی، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه ­ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت­ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب و کار از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

وی گفت: از استان اردبیل نیز7 نفر در قالب 7 رشته در این مسابقات کمپانی خواهند کرد که امیدواریم بتوانند با درخشش خوب در این مسابقات برای استان اردبیل افتخارآفرینی کنند.

راهیابی تیم مینی بسکتبال هرمزگان به مرحله دوم مسابقات کشوری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات