طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللپرتاب فضاپیمای سرنشین دار چین به فضا
عکس های پرتاب کاوشگر فضایی چین به مریخ در سال 2020

چین روز دوشنبه دو فضانورد را برای سفری یک ماهه به فضا می فرستد.

تیان گونگ2, هنک کنگ, آمریکا, پرتاب فضاپیمای سرنشین دار چین فضا

تیان گونگ2, هنک کنگ, آمریکا, شینزو 11, پرتاب فضاپیما چین به فضا, بین الملل, استان گانسو, رئیس جمهور چین, شی جین پینگ, مأموریت فضایی شینزو11, آزمایشگاه فضایی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، چین دوشنبه یک مأموریت فضایی دو نفره به نام «شینزو 11» را شروع می کند. این اقدام، چین را به هدف خود برای ایجاد یک ایستگاه فضایی دائم تا سال 2022 نزدیکتر می کند.


«شی جین پینگ،» رئیس جمهور چین اعلام کرد این کشور باید برای تبدیل شدن به یک قدرت فضایی تلاش کند. چین در کنار اهداف غیرنظامی، موشک های ضد ماهواره ای را نیز آزمایش کرده است.


چین اعلام کرده برنامه فضایی اش صلح آمیز است، اما وزارت دفاع آمریکا افزایش ویژگی های فضایی این کشور را برجسته و اعلام کرد اقداماتی را برای ممانعت از استفاده دشمنان از دارایی های فضایی در مواقع بحرانی انجام می دهد.


این مأموریت در استان «گانسو» شروع می شود و فضانوردان در آزمایشگاه فضایی «تیان گونگ2» فرود می آیند و یک ماه را در آنجا سپری می کنند.


این فضاپیما که نامش به معنای «کشتی الهی» است، سه آزمایش که بوسیله دانش آموزان «هنگ کنگ» طراحی شده و در یک رقابت علمی برگزیده شده اند را به فضا انتقال می دهد. موضوع یکی از این آزمایش ها انتقال کرم ابریشم به فضا است.فضاپیمای چینی رقیب جدید شاتل های فضایی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات