طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شروع لایروبی آبشوران
شروع لایروبی و مرمت 30 رشته قنات

مدیرامور شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به شروع لایروبی کانال ها و رودخانه های سطح شهر گفت: کار لایروبی "آبشوران" نیز شروع شده و تا هفته آینده به اتمام می رسد.

لایروبی, ابشوران, شهرداری, شروع لایروبی آبشوران

لایروبی, ابشوران, شهرداری, کرمانشاه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛علیرضا احمدی گفت: کار لایروبی رودخانه ها و کانال های سطح شهر از حدود یک ماه قبل شروع شده و تا قبل از آغاز بارندگی ها به اتمام می رسد تا برای فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته باشیم.


وی ادامه داد: هم اکنون لایروبی "آبشوران" با یک دستگاه بولدوزر، یک دستگاه بیل مکانیکی و هفت دستگاه کمپرسی در حال انجام است و تا هفته آینده به اتمام خواهد رسید تا هنگام بارندگی شاهد طغیان آب این رودخانه نباشیم.

مدیرامور شهری شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: لایروبی جوی های آب سطح شهر نیز انجام می شود. همزمان با لایروبی رودخانه ها و جوی ها، رفع مشکل در نقاطی که سال های گذشته آبگرفتگی داشتند نیز در حال انجام است.

احمدی با بیان اینکه در سال های گذشته نزدیک به 70 محل که دارای مشکل آبگرفتگی در فصل بارندگی بودند شناسایی شده است، عنوان کرد: هر سال حدود 30 یا 40 مورد از این مناطق را اصلاح می کنیم و امسال نیز کار اصلاح این مناطق شروع شده است.

وی بیان کرد: این کار با لوله گذاری، کانال کشی و جدول گذاری در دست اقدام است تا بتوان در زمان بارندگی، آب های سطحی را در نهایت توسط این کانال ها به "آبشوران" و "قره سو" هدایت کرد.

مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه افزود: نیروهای ما در همه مناطق فعال هستند و کار می کنند و در تمامی نقاط هشتگانه کار با سرعت پیش می رود.

احمدی نقاط دو، هفت، شش و پنج را زیاد مناطقی دانست که در سال های گذشته هنگام بارندگی با مشکل آبگرفتگی مواجه بودند و اکنون در اولویت کار قرار دارند.

وی عنوان کرد: در کنار همه این کارها، طرح بلندمدت ساماندهی آب های سطحی شهر کرمانشاه نیز در دست مطالعه است و مطالعه فاز یک و دو آن انجام شده است.

آغاز تصادف با خودروهای دودزای مشهدی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات