طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ثبت نام بیش از 259 هزار همدانی در سرشماری نفوس و مسکن
دعوت فرماندار ویژه خرمشهر از شهروندان برای ثبت نام سرشماری نفوس و مسکن

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: بر اساس آخرین آمار 259 هزار و 948 نفر وارد سامانه سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شدند.

سرشماری, نفوس و مسکن, همدان, ثبت نام همدانی سرشماری نفوس مسکن

سرشماری, نفوس و مسکن, همدان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ سید اسکندر صیدایی در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تا صبح امروز یکشنبه 25 مهر در استان همدان 78 هزار و 489 خانوار در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 95 کمپانی کرده اند.

وی یادآور شد: در بین 9 شهرستان استان همدان، شهرستان فامنین با 17.7 درصد بیشترین مشارکت را در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 95 داشته و شهرستان بهار با 9.5 درصد کمترین مشارکت را دارد.

صیدایی با بیان اینکه استان همدان در سطح کشور جایگاه متوسطی را در مشارکت سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 95 دارد، عنوان کرد: استان همدان از نظر کمیت مشارکت کنندگان جایگاه متوسط را داشته اما از نظر ضریب نفوذ اینترنت انتظار بیشتری از استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه براساس آخرین سرشماری که در سال90 صورت گرفته است، 500 هزار خانوار در استان همدان زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرشماری اینترنتی تمدید شده است سرشماری حضوری از 28 مهرماه شروع خواهد شد و تا 28 آبان به مدت یک ماه ادامه دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با بیان اینکه استان همدان مزیت های زیادی دارد، افزود: مطالعات آمایش در استان همدان صورت گرفته و سند توسعه استان در 22 جلد آماده شده که مزیت ها و پتانسیلهای استان برای سرمایه گذاری و رشد و توسعه شناسایی شده است.

صیدایی با تأکید براینکه بالاترین سرمایه هر جامعه سرمایه انسانی بوده و نیروی انسانی مبنای برنامه ریزی است، بیان کرد: نخبگان، خبرگان و تیم های تخصصی کارشناسی از جمله سرمایه های خوب انسانی موجود در استان همدان است و از طرفی مواهب طبیعی و توانمندی های خوبی که در استان وجود دارد می طلبد برنامه ریزی های خوبی در این استان صورت بگیرد.

وی اظهارکرد: یکی از سیاستهای دولت در اقتصاد مقاومتی واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی است که اگر بتواند این کار را انجام دهد بدنه دولت چابکتر می شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر 150 پروژه که ویژگی واگذاری به بخش خصوصی را دارد شناسایی شده که از این تعداد 18 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان با اشاره به اینکه پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار می شود توجیح اقتصادی دارد، گفت: دولت مدیران دستگاه های اجرایی که دارای پروژه های نیمه تمام هستند را مکلف کرده تا شرایط واگذاری این پروژه ها به بخش خصوصی را محیا کنند.

صیدایی تأکید کرد: 400 پروژه نیمه تمام با درصدهای متفاوت پیشرفت فیزیکی در استان همدان وجود دارد که پروژه های بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی امسال به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه 50 درصد از اعتبار سال همه استانها ابلاغ شده است، عنوان کرد: بخشی از اعتبارات نقدینگی همه شهرستانها ظرف یک ماه گذشته در کمیته برنامه ریزی داده شده و بخش دیگر نیز به دستگاه ها ابلاغ شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات هزینه ای با 80 شاخص صورت می گیرد، افزود: اعتبارات هزینه ای استان همدان در سالجاری 200 میلیارد تومان و اعتبارات تملک و عمرانی نیز 360 میلیارد تومان است.

ثبت نام 14 هزار خانوارفارسی در سرشماری نفوس و مسکن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات