طاها پخش

همایش تناسب اندام
تناسب اندام خانم ها، از لاغری تا عضله سازی

همایش تناسب اندام همزمان با روز جهانی غذا و هفته سلامت بانوان برگزار شد .

قزوین, همایش تناسب اندام, هفته سلامت بانوان, همایش تناسب اندام

قزوین, همایش تناسب اندام, هفته سلامت بانوان, روز جهانی غذا

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در این همایش گفت : ایرانی ها سالانه 375 کیلو مواد غذایی را دور میریزند که این معادل غذای پانزده نفر است .

دکتر اسکویی افزود : باید نوع نگاه ما به تغذیه عوض شود چرا که برای غذا خوردن اول به هزینه و سبعد به خوشمزه بودن فکر میکنیم نه ارزش غذایی و همین باعث شده تا رغبت کمتری به نانهای صنعتی که استاندارد های نمک و جوش شیرین در آن رعایت شده است داشته باشیم .

مصطفی نوروزی متخصص تغذیه هم در این همایش گفت : اکثر مردم برای تناسب اندام به سراغ اینترنت می روند و این درصورتی است که بسیاری از مطالب ارائه شده در سایت های اینترنتی موثق نیست و پایه علمی ندارند و از سوی افراد سودجو راه اندازی شده است .

وی به افراد توصیه کرد : شاخص توده بدنی شان را را از طرق اندازه گیری قد و وزن به دست بیاورند و از چاقی به علت عوارضی چون ایجاد فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و از دست دادن اعتماد به نفس پرهیز کنند .

خدیجه ایراندوست متخصص طب ورزش هم در این همایش از مردم خواست تا در هرشرایطی ورزش و از انباشت چربی در بدن پیشگیری کنند .

وی همچنین هشدار داد : در جامعه ، اختلالات متابولیسم یا سوخت و ساز بدن بسیار شایع شده است که برای مقابله با آن باید سبک زندگی عوض شود .

13 فاکتور طلایی برای تناسب اندام
facebook google telegram twitter whatsApp