طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللحمله مردم هائیتی به کاروان کمک های بشردوستانه سازمان ملل در حضور بان کی مون
آخرین سخنرانی بان کی مون به عنوان دبیرکل سازمان ملل شروع شد

مردم توفان زده هائیتی در حضور دبیرکل سازمان ملل، کمک های بشردوستانه این سازمان را غارت کردند.

حمله به کاروان کمکهای بشردوستانه در هائیتی, کمکهای بشردوستانه سازمان ملل, توفان ماتیو, حمله مردم هائیتی کاروان کمک بشردوستانه سازمان ملل بان کی مون

حمله به کاروان کمکهای بشردوستانه در هائیتی, کمکهای بشردوستانه سازمان ملل, توفان ماتیو, غارت کمکهای سازمان ملل, توفان متیو, بین الملل, توفان در هائیتی, خسارات توفان متیو

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، مردم توفان زده هائیتی در خلال بازدید «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل از این کشور کامیون های حامل دارو و مواد غذایی را غارت کردند.


توفان متیو که با قدرت 4 از 5 در مقیاس سفیر - سیمپسون، قدرتمندترین توفان منطقه کارائیب در یک دهه گذشته به شمار می رود، چهارم اکتبر (13 مهر) با سرعت 233 کیلومتر بر ساعت وارد هائیتی شد و در طول چند روز، حدود 1000 نفر را قربانی و 175 هزار نفر را بی خانمان کرد.


هم اکنون به گفته مقامات دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، از جمعیت 10 میلیونی این کشور، حدود 1.5 میلیون نفر نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند.


علاوه بر این، وقوع بارشهای سیلابی در هائیتی موج جدیدی از ابتلا به بیماری وبا را در سراسر این کشور به راه انداخته است.


در حال حاضر، کمبود دارو و مواد غذایی در این کشور باعث شده است بسیاری از ساکنان نقاط توفان زده با مسدود کردن جاده ها، اقدام به غارت خودروها و کامیون های عبوری کنند.


بان کی مون در جریان بازدید یک روزه خود از نقاط توفان زده هائیتی با کمپانی در یک کنفرانس خبری، ضمن محکوم کردن حمله به کاروان های کمک های بشردوستانه، از ارسال کمک های دارویی و غذایی بیشتر به این کشور طی روزهای آینده خبر داد.


بعد از زمین لرزه ویرانگر 2010، این دومین فاجعه انسانی بزرگی است که گریبانگیر فقیرترین کشور قاره آمریکا می شود.


روسیه حمله به کاروان کمک های سازمان ملل را در حلب تکذیب کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات