طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تروما دومین عامل مرگ ومیر ایرانی ها
برخوردات رانندگی دومین عامل مرگ ومیر در کشور

یک فلوشیپ فوق تخصصی درد از "تروما" به عنوان دومین قاتل ایرانی ها نام برد.

کرمانشاه, دومین عامل, مرگ و میر, تروما دومین عامل مرگ ومیر ایرانی

کرمانشاه, دومین عامل, مرگ و میر, تروما
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛علیرضا احمدی گفت: تروما یعنی ضربه و آسیب به بدن در اثر عوامل بیرونی که به دو دسته ترومای نافذ و غیرنافذ تقسیم می شود.

وی تصریح کرد: ترومای غیرنافذ به ترومایی گفته می شود که جسم یا عاملی که باعث آسیب و ضربه به بدن می شود به داخل بدن نفوذ نکند، مانند افتادن شی سنگین بر روی بدن فرد و ترومای نافذ هم به ترومایی گفته می شود که شی آسیب رسان وارد بدن شود مانند آسیب یک فرد توسط چاقو و وسایل تیز و برنده.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تروما را دومین عامل مرگ و میر ایرانی ها پس از بیماری های قلبی و عروقی عنوان کرد و افزود: بیش از نیمی از موارد تروما مربوط به حوادث رانندگی است که سالانه جان هزاران نفر را در کشور می گیرد.

وی تصریح کرد: اهمیت تروما که موجب شده یک روز جهانی را به آن اختصاص دهند به این علت است که برای کاهش آمار مرگ و میر ابتدا باید دلیل ها را مشخص کرد.

احمدی افزود: در کشور ما پس از بیماری های قلبی و عروقی، تروما که زیاد موارد آن شامل حوادث رانندگی است بالاترین میزان مرگ و میر را دارد که به راحتی می توان از آن جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: در حالی در کشور ما سالانه هزاران نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند که این آمار در کشوری مانند سوئد سالانه تنها 200 نفر است.

برخورد، اولین عامل مرگ کودکان ایرانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات