طاها پخش

بین المللتظاهرات در مادرید در اعتراض به توافقنامه تجارت آزاد میان آمریکا و اروپا
تظاهرات هزاران نفر در اروپا در اعتراض به توافق تجارت آزاد با کانادا و آمریکا

صدها نفر در پایتخت اسپانیا به توافقنامه تجارت آزاد میان آمریکا و اتحادیه اروپا اعتراض کردند.

بین الملل, اسپانیا, آمریکا, تظاهرات مادرید اعتراض توافقنامه تجارت آزاد آمریکا اروپا

بین الملل, اسپانیا, آمریکا, تظاهرات, پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک, تجارت آزاد میان آمریکا و اروپا, اتحادیه اروپا, مادرید

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت "سیاتل تایمز،" صدها نفر در مادرید، پایتخت اسپانیا در اعتراض به "پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس-آتلانتیک،" توافقنامه تجارت آزاد میان آمریکا و اتحادیه اروپا تظاهرات کردند.


تظاهرکنندگان روز شنبه از مقامات خواستند "پیمان جامع تجارت و اقتصاد" را – که توافقنامه ای در مقیاس کوچکتر میان کانادا و اتحادیه اروپاست—و همینطور پیمان "تجارت در خدمات" را نپذیرند.


معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی این توافقنامه ها را عامل فقر مردم محلی دانستند. آنها همچنین شعارهای "اینها توافق نیستند، کودتا هستند" و "ما انسان هستیم، کالا نیستیم" سر می دادند. برخی از تظاهرکنندگان حتی زنجیرهای زرد رنگی را دور گردن خود انداخته بودند که بتوانند "اسارت" را نشان دهند.


توافقنامه تجارت آزاد میان اروپا و کانادا قرار است 27 اکتبر (6 آبان) امضا شود. طرفداران آن معتقدند این پیمان منجر به رشد اقتصادی می شود؛ اما منتقدان آن می گویند این پیمان قدرت بنگاه های اقتصادی را عمده می کند و دست دولت ها را در کنترل بازار به نفع جامعه محدود می کند.تظاهرات مردم سوئیس در اعتراض به پیمان تجارت آزاد آمریکا و اروپا
facebook google telegram twitter whatsApp