طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
روز جهانی غذا
تجلیل از 10 کارخانه برتر استان در روز جهانی غذا

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در نشست صبحانه سالم به مناسبت روز جهانی غذا گفت: زنگ خطر مصرف بی رویه غذاهای فست فودی و مصنوعی در کشور به صدا در آمده است.

سلامت جامعه, روز جهانی غذا, خوزستان, جهانی غذا

سلامت جامعه, روز جهانی غذا, خوزستان, دز فول, تغذیه, فست فود, غذای سالم
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، داود سلمانپور، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه افزایش تولید مواد غذایی مصنوعی و فست فود در کشور موجب افزایش گرایش مردم به مصرف این نوع غذاها شده افزود:مصرف این نوع غذاها سلامت افراد را تهدید می کند.

وی تولید محصول سالم را لازمه سلامت جامعه دانست و بیان داشت: سلامت هر فرد ارتباط مستقیم با مواد غذایی دارد که مصرف می کند لذا باید در مصرف مواد غذایی دقت کرد چرا که شاخص خود مراقبتی توجه و دقت در مصرف غذایی است.

سلمانپور اظهار کرد:موضوع غذا و تولید مواد غذایی سالم که به سلامت افراد ارتباط مستقیم دارد مسئله ای فراتر از یک وزارتخانه است و نیازمند تلاش همه دستگاههای اجرایی است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:اگر بخواهیم از صف بلند بیماری ها بکاهیم باید با پرهیز از مصرف غذاهای مصنوعی و فست فود ، در تغذیه خود تغییر کیفی ایجاد نماییم.

وی در ادامه به تشریح ویژه برنامه های هفته جهانی غذا در این شهرستان پرداخت و تصریح کرد: برپایی نمایشگاه صنایع غذایی شمال خوزستان و تجلیل از صنایع غذایی برتر منطقه از جمله برنامه های این هفته در دزفول می باشد.

برنامه های سراسری روز جهانی غذا در خوزستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات