طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

مجازیگروگانگیری در خانه یک خبرنگار
بازدید خبرنگاران آذربایجانغربی از بزرگترین تصفیه خانه آب جنوب استان در مهاباد

خبرنگار نشریه ورزشی وقتی از سر دلسوزی آپارتمانش را در اختیار یک آشنا قرار می داد تصور نمی کرد خانه اش محل گروگانگیری خواهد شد.

خبرنگار نشریه ورزشی, اخاذی 500 میلیون تومانی, گروگانگیری نیم میلیاردی, گروگانگیری خانه خبرنگار

خبرنگار نشریه ورزشی, اخاذی 500 میلیون تومانی, گروگانگیری نیم میلیاردی, کلانتری ولنجک
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چند روز قبل مرد جوان شهرستانی با سر و صورت خون آلود به کلانتری ولنجک رفت و از یک زن و دو مرد به خاطر گروگانگیری و اخاذی 500 میلیون تومانی شکایت کرد.


وی با صدایی لرزان درباره جزئیات ماجرا به مأموران گفت: برای گرفتن طلب 500 میلیون تومانی ام از یک زن، از سمنان به تهران آمدم و بعد از هماهنگی با فرزانه - زن بدهکار - به ملاقاتش در میدان آزادی رفتم. فرزانه که در خودرو نشسته و منتظرم بود از من خواست سوار خودرواش شوم و برای تنظیم قرارداد و پرداخت بدهی اش به دفترخانه برویم. اما در میانه راه «فرزانه» به من گفت به جای بدهی اش یکی از خودروهایش که 500 میلیون تومان می ارزید را به نامم می کند. پس هم به بهانه برداشتن مدارک خودرو گفت باید به سمت خانه اش در جنت آباد برویم. وقتی به آن خانه رسیدیم از من خواست در راهرو ساختمان منتظر بمانم تا مدارک را بیاورد. اما ناگهان دو مرد قوی هیکل که با فرزانه همدست بودند دست و پا و دهانم را بستند پس هم با تهدید به قتل وادارم کردند یک چک 500 میلیون تومانی امضا کنم و به آنها بدهم. بعد از آنکه کتک مفصلی به من زدند مرا در حوالی میدان آزادی رها کردند.


به دنبال این شکایت، مأموران به شناسایی صاحبخانه ای که زورگیری در خانه اش صورت گرفته بود، پرداختند و روشن شد این خانه متعلق به خبرنگار یک نشریه است که زمان حادثه در تهران نبوده است.


بنابراین بازپرس صفریان که رسیدگی به این پرونده را در دستور کار داشت این خبرنگار را به دادسرا فراخواند و او که باور نداشت خانه اش محل زورگیری بوده است به بازپرس گفت: هنوز هم نمی توانم باور کنم که از اعتمادم سوءاستفاده شده است. من فرزانه را نمی شناسم ولی فرزاد را به واسطه شغلم چندین بار در استادیوم آزادی دیده بودم و او شماره تلفنم را گرفته بود تا اخبار ورزشی را از طریق من دنبال کند. فرزاد می گفت در تبریز زندگی می کند و گهگاهی که بازی مهمی انجام می شود به خاطر علاقه اش به فوتبال به استادیوم می آید. با من هم تماس می گرفت تا همدیگر را ببینیم. اواخر تیر ماه بود که فرزاد با من تماس گرفت و ادعا کرد که همسرش بیمار است و برای مداوا باید به تهران بیاید و دنبال مسافرخانه می گردد تا دو روز در تهران بمانند. من هم دلم به حالش سوخت و از سر دلسوزی به او پیشنهاد دادم این دو شب را در خانه من بماند. از آنجا که به همراه خواهرم عازم سفر بودیم آپارتمانم را در اختیارش قرار دادم تا خود و همسر بیمارش اسیر مسافرخانه نشوند. او در مدت حضورش در خانه چندین بار با من تماس گرفت و از لطفی که به او کرده بودم تشکر کرد. حتی روز آخر اقامتشان در خانه نیز طی تماس تلفنی گفت کارشان به خوبی انجام شده و همسرش تحت درمان قرار گرفته است و همراه همسر و برادرزنش به شهرشان برمی گردند.


بدین ترتیب با اظهارات صاحبخانه مأموران پلیس به ردیابی شماره تماس سه زن و مرد فراری پرداختند تا هر چه سریع تر آنها را شناسایی کنند.


منبع: روزنامه ایرانجام قهرمانی رقابتهای رزمی بانوان در خانه ماند
facebook google telegram twitter whatsApp