طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اخبار اجتماعیاستفاده از ظرفیت های مردمی در جلوگیری از وقوع جرم
ایجاد فرصت های اشتغال و حرفه آموزی عمل جلوگیری از وقوع جرم

معاون جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: هر چه در امر جلوگیری از وقوع جرم از ظرفیت های مردمی استفاده شود موفق تر خواهیم بود.

معاون جلوگیری از وقوع جرم, آسیب های اجتماعی, سازمان تأمین اجتماعی, ظرفیت مردمی جلوگیری وقوع جرم

معاون پیشگیری از وقوع جرم, آسیب های اجتماعی, سازمان تأمین اجتماعی

به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد باقر الفت معاون جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه امروز(یکشنیه) در مراسم امضای تفاهم نامه بین معاونت جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با سازمان تامین اجتماعی که با هدف جلوگیری از آسیب های اجتماعی انجام شد، اظهار داشت: در تفاهم نامه ای که امروز با سازمان تامین اجتماعی به امضا می رسد بر روی سیاست های پیشگیرانه تاکید شده و این تفاهم نامه محصول ساعت ها کار کارشناسی است که با شناخت ظرفیت های هر دو دستگاه از سال 94 در دست تهیه بوده است.


وی افزود: در این تفاهم نامه روی مسائل جلوگیری تاکید شد و سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه می تواند کمک کند زیرا این سازمان با بدنه جامعه و بیش از نیمی از جامعه، بیمارستان ها و کارگاه ها در ارتباط است و به معاونت پیشگری امکان می دهد که برنامه های خود را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و قضایی اجرایی کند.


معاون جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان داشت: از اهداف این تفاهم نامه ارتقای مشارکت های مردمی در امر جلوگیری است زیرا هر چه کار جلوگیری از طریق مردم انجام گیرد موفق تر خواهیم بود.


الفت گفت: با امضای این تفاهم نامه در کار جلوگیری از مرحله تئوری وارد مرحله عملی می شویم که باعث توانمندی ما در حوزه جلوگیری می شود.


وی افزود: امروز با امضا تفاهم نامه همکاری با سازمان تأمین اجتماعی بزرگترین ظرفیت در حوزه جلوگیری در اختیار دو سازمان قرار گرفت و موجب تسریع در اجرای کار جلوگیری و استفاده از ظرفیت جمع کثیری از جامعه شد.


معاون جلوگیری از وقوع جرم تصریح کرد: با اجرای این تفاهم نامه می توانیم از ظرفیت 42میلیونی افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استفاده کنیم و به راحتی برنامه های خود را در بین خانواده ها اجرایی کنیم.


گفتنی است، از اهداف تفاهم نامه که بین سازمان تأمین اجتماعی و معاونت جلوگیری از وقوع جرم امضا شده است، لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد امنیت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم است.


نقش مهم روحانیت در جلوگیری از وقوع جرم
facebook google telegram twitter whatsApp