طاها پخش

مجازیناگفته هایی از شهید مدافع حرم «عبدالله باقری»
ناگفته های همسر شهید مدافع حرم در دوران حقوق های نجومی

مجید باقری گفت: وقتیکه ما پس از عملیات ها دچار خستگی می شدیم شهید باقری صحبت معروف مقام معظم رهبری را به یاد ما می آوردند

عبدالله باقری, تاسوعا, سوریه, ناگفته شهید مدافع حرم عبدالله باقری

عبدالله باقری, تاسوعا, سوریه, مدافع حرم, شهادت

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید باقری برادر و همرزم شهید عبدالله باقری در آستانه نخستین سالگرد شهادت این شهید مدافع حرم با بیان اینکه شهید باقری یک هفته زودتر از من برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شد اظهار کرد: روزهای ابتدایی مهر ماه بود که وی به سوریه رفت و پس از سومین عملیات و در حالیکه حدود سه هفته از حضورش در سوریه می گذشت، در ماه محرم به شهادت رسید.


وی در خصوص عقاید و اعتقادات شهید باقری در خصوص مقوله "دفاع از حرم" عنوان کرد: به خاطر دارم که شهید باقری در یکی از جلسات در سوریه گفت که "ما مدافع حرم نیستیم بلکه ما به خانم حضرت زینب (س) پناه آوردیم و این ما هستیم که پناهنده و فدایی ایشان شده ایم".


برادر شهید باقری افزود: یادم می آید وقتیکه ما پس از عملیات ها دچار خستگی می شدیم شهید باقری آن صحبت معروف مقام معظم رهبری را به یاد ما می آوردند که "اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید"، با این صحبت شهید باقری خستگی از تن ما رخت برمی بست؛ سبعد به ما روحیه می داد که خودمان را برای برپایی مراسم اربعین حسینی در کربلا مهیا کنیم.


مجید باقری در ادامه در خصوص زمان ورود شهید باقری به حفاظت نهاد ریاست جمهوری گفت: شهید باقری ابتدا در یگان رهایی گروگان فعالیت می کرد و سبعد به شهرداری تهران آمد و پس از شهرداری، همراه با رئیس جمهور سابق به نهاد ریاست جمهوری رفت و در آنجا خدمت کرد.


وی در پاسخ به این سوال که آیا شهید باقری در خصوص کار خود و اتفاقاتی که درجریان آن رخ می دهد با خانواده صحبت می کرد یا خیر پاسخ داد: ایشان هیچگاه از فعالیت های حفاظتی خود در میان اعضای خانواده و یا نزدیکان خود، مطلبی را تعریف نمی کرد.


مجید باقری در پایان با اشاره به اینکه شهید عبدالله باقری در نهایت به آرزوی اصلی اش که شهادت بود رسید خاطرنشان کرد: همین موضوع است که ما را آرام می کند و باعث شده که ما با جان و دل، شهادت وی را بپذیریم.

منبع: میزانفیلم ناگفته های همسر شهید مدافع حرم
facebook google telegram twitter whatsApp