طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ناکامی تهدید گروه های تکفیری در ایجاد اغتشاش تاسوعا و عاشورا
استقرار ۵۵ گروه نظارت بر قربانی دام در ایام تاسوعا و عاشورا در استان تهران

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تهدیدهای اخیر گروهک های تکفیری در ایجاد اغتشاش تاسوعا و عاشورای حسینی با وجود سربازان اسلام این امر فقط در زبان آنها ماند.

اغتشاش در تاسوعا, سربازان اسلام, آذربایجان شرقی, ناکامی تهدید گروه تکفیری ایجاد اغتشاش تاسوعا عاشورا

اغتشاش در تاسوعا, سربازان اسلام, آذربایجان شرقی, تبریز, تهدید گروههای تکفیری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛جبارزاده در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تشکر از نیروی انتظامی و امنیتی گفت: با توجه به تهدیدهای اخیر گروهک های تکفیری برای ایجاد اغتشاش در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی با وجود سربازان اسلام این امر فقط در زبان آنها ماند.

وی به مرکز درمانی ماده 16 و چگونگی احداث آن اشاره کرد و گفت: این مرکز درمانی در سال 94 متشکل از چند سوله بوده که قطعات زمان جنگ دفاع مقدس در آن نگهداری می شد که که جهادسازندگی بخشی از این را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار ستاد شورای هماهنگی موادمخدر گذاشت و باعث شد تمام دستگاه ها وارد عمل شوند.

جبارزاده گفت: تمام دستگاه ها در حد توان و خالصانه در این امر حسنه مشارکت کردند و مشارکت این بزرگان باعث شد استان ما یک منطقه ای پاک و سلامت برای زندگی و بدون معتاد متجاهر باشد.

وی با بیان اینکه این جوانان و مردانی که اینجا هستند عزیزان و بزرگان یک خانواده در استان ما بوده و فرزندان همین دیار هستند، افزود: این مرکز مصداق بارز خدمت به انسان هایی است که نیازمند هستند و باید به یاد باشیم که بی غیرتی و لااوبالی گری شایسته نام آذربایجان نیست.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: علاوه بر جمع آوری معتادین متجاهر توانستیم میزان سرقت را در استان به کمترین مقدار خود برسانیم و استان ما استان امن و آرام برای زندگی لقب گرفته است.

وی به همیاری نسبت به مسؤولان امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: با حضور و دلسوزی این افراد چندین خانواده گرم تر شده و حتی از مرز طلاق رد شده و دوباره زندگی خود را شروع کرده اند.

جبارزاده به لزوم ورود هر چه بیشتر علوم پزشکی اشاره کرد و ادامه داد: نباید به اسامی ماده 15 و 16 توجه کنیم زیرا اینجا همه انسان هستند و تحت یک نظام زندگی می کنند و اسامی و ماده تبصره فقط از نظر قضایی و حقوقی بوده است.

وی در همین راستا اضافه کرد: اگر به ماده و تبصره بود باید این مرکز نیز احداث نمی شد؛ زیرا در ابتدا به احداث این مرکز بودجه ای ندادند و این علت نمی شد که آذربایجان شرقی چشم بر مشکلات معتادین ببندد.

جبارزاده با درخواست از علوم پزشکی و بهزیستی برای تامین پزشک و مددکار گفت: هر چه سریع تر نسبت به معرفی افراد متخصص در این مرکز اقدام کنند و اگر نمی توانند اعلام کنند تا به فکر چاره دیگر باشیم.

وی خطاب به نماینده بیمه گفت: اگر 95درصد بیمه بیماران معمولی را تقبل می کنید، معتادین را نیز جز بیماران معمولی در نظر گرفته و برای آنها نیز تسهیلاتی در نظر بگیرید.

جبارزاده به کمبود آمبولانس در این مرکز اشاره کرد و گفت: علوم پزشکی دارای آمبولانس های فراوان است و باید بدانند که برخی از معتادین در بخش سم زدایی دچار سنگ کوب می شوند و باید هر چه سریع تر به بیمارستان منتقل شوند.

جبارزاده همچنین به لزوم صدور مجوز بستری شدن در مرکز ماده 16 تاکید کرد و گفت: بستری شدن به این صورت غیرقانونی است و باید هر چه سریع تر نسبت به صدور پروانه اقدام کنند و اگر سامانه ای نیست به صورت دستی اقدام کنید و بهانه جویی نکنید.عکس های عزاداری حسینی در تاسوعا و عاشورا
facebook google telegram twitter whatsApp