طاها پخش

گسترش همکاری دانشگاه تبریز و وزارت دفاع
گسترش همکاری دانشگاه پیام نور با فرهنگستان زبان فارسی

همکاری دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد.

گسترش همکاری, تبریز, دانشگاه تبریز, گسترش همکاری دانشگاه تبریز وزارت دفاع

گسترش همکاری, تبریز, دانشگاه تبریز, آذربایجان شرقی, وزارت دفاع

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛مدیر اکتساب فناوری های بدیع و نوظهور موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی در این نشست با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز از جمله دانشگاه های جریان ساز و تاثیرگذار کشور بوده است، گفت: این دانشگاه در طول تاریخ کشور نقش تعیین کننده و سرنوشت سازی داشته و به همین منظور می خواهیم در حوزه های متفاوت از ظرفیت های دانشگاه تبریز در توسعه همه جانبه کشور استفاده شود.

رحیمی افزود: ما هنوز در تولید فناوری های نو در مقایسه با کشورهای توسعه یافته فاصله داریم و از اساتید دانشگاه ها و محققان با توجه به نیاز روز جامعه و آینده تولید علم و دانش انتظار این است که این فاصله ها را پر کنند و از این رو با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود، وزارت دفاع آماده توسعه همکاری مشترک با این دانشگاه است.

این مقام موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی در ادامه به رویکرد نوین ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه پرداخت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این نشست با معرفی اجمالی دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز با داشتن بیش از760 هیأت علمی و با تخصص های متفاوت در حوزه های علم از جمله فنی مهندسی، هوا فضا و ... ، 24 هزار دانشجو، 200 آزمایشگاه مجهز، 21 دانشکده، 10 مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده و قطب علمی، همچنین بیش از50 مرکز رشد فعال از پتانسیل بالایی در زمینه همکاری با وزارت دفاع برخوردار است.

محمد مقدم واحد گفت: این دانشگاه آماده هرگونه توسعه همکاری مشترک با سایر دستگاه ها و سازمان ها بوده و در حال حاضر بیش از 80 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های متفاوت امضاء کرده است که نزدیک 60 مورد از آنها در طول دو تا سه سال اخیر بوده است.

به گفته وی، این دانشگاه در حال حاضر 13 تفاهم نامه همکاری با بخش های متفاوت دفاعی کشور دارد که در قالب 84 طرح مشترک اجرا می شود.

همین نقل از حاکی است: در این نشست جمعی از اساتید، محققان، روسای دانشکده ها و مدیران مراکز تحقیقاتی به معرفی ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز در حوزه های علوم متفاوت و امکان سنجی همکاری با وزارت دفاع پرداختند.

راهکارهای گسترش همکاری مشترک موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی وزارت دفاع و دانشگاه تبریز با حضور نمایندگان طرفین در جلسه ای به میزبانی دانشگاه تبریز مورد بررسی قرار گرفت.وزارت دفاع ژاپن هرگونه همکاری با اسرائیل جهت ساخت پهپاد را رد کرد
facebook google telegram twitter whatsApp