طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللنگاه منفی تحلیلگران به وضع بازار سهام در عربستان
نگاهی به حالت بهداشتی بازار سوسنگرد فیلم

سقوط بهای نفت موجب شد سهام بورس کشورهای حوزه خلیج فارس به پایین ترین سطح در یک دهه اخیر برسد.

بازار بورس اوراق بهادار عربستان, درآمد بانک ملی عربستان, شورای همکاری خلیج فارس, نگاه منفی تحلیلگران وضع بازار سهام عربستان

بازار بورس اوراق بهادار عربستان, درآمد بانک ملی عربستان, شورای همکاری خلیج فارس, بازار سهام عربستان, تداول
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ؛ بزرگ ترین بانک عربستان با از دست دادن بخشی از اعتبار خود در جایگاه آخر فهرست بانک های در حال رشد و مؤسساتی که سوددهی نداشته اند، قرار گرفت. این موضوع موجب سقوط سهام عربستان در بازار بورس کشورهای حوزه خلیج فارس شد.

شاخص سهام در بازار بورس اوراق بهادار عربستان سعودی موسوم به "تداول" (Tadawul) در ساعت 13 امروز به وقت ریاض با 1.3 درصد کاهش همراه بود که بیشترین نرخ سقوط از ماه آگوست است. تحلیلگران بازار پیش بینی می کنند بانک تجارت ملی (NCB) عربستان که در سه ماه سوم سال جاری به سودی بالغ بر 1.96 میلیارد ریال (522 میلیون دلار) دست یافته بود با میانگین سود 360 میلیون دلاری تا پایان سال جاری میلادی مواجه شود. سهام این بانک از ماه ژانویه 5.6 درصد کاهش داشته و هر سهم آن با 33.90 ریال به پایین ترین سطح رسیده است.

از سوی دیگر، کارشناسان بلومبرگ اعلام کرده اند سهام عربستان میان 6 عضو شورای همکاری خلیج فارس با 0.6 درصد افت، بیشترین میزان کاهش را تجربه کرده است.

سقوط بهای نفت موجب شد سهام بورس کشورهای حوزه خلیج فارس برای دومین سال به پایین ترین سطح خود در یک دهه اخیر برسد. همچنین از هفت بانک مطرح در عربستان تنها یک بانک از افزایش سود سالانه خبر داده است.

به باور کارشناسان، تمرکز دولت عربستان بر درآمد کمپانی های بزرگ و بانک ها و تصمیم گیری برای تجارت با درآمد این مؤسسات نه تنها موجب سقوط سهام این کشور دربازارهای بورس می شود بلکه چشم انداز تاریکی را برای آینده عربستان رقم می زند.

روند نزولی شاخص های سهام بازار اروپا
facebook google telegram twitter whatsApp