طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللوضع کشمیر بعد از 100 روز ناآرامی چگونه است؟
عکس های وضع بغرنج تحصیل کودکانِ کشمیری در سایه ناآرامی ها

وب سایت "نیوز 18" در مطلبی به بررسی وضع کشمیر بعد از 100 روز اعتراض و ناآرامی در این منطقه پرداخت.

نیروهای امنیتی, ناآرامی های کشمیر, برنامه ریزی, وضع کشمیر ناآرامی

نیروهای امنیتی, ناآرامی های کشمیر, برنامه ریزی, بحران کشمیر, سازمان دهندگان, تظاهرات, سرکوب, گردشگری, بین الملل, کشاورزی, کشمیر, مقامات هند, اعتراض

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وب سایت "نیوز 18"، روز دوشنبه، صدمین روز از شروع نارضایتی ها در منطقه کشمیر بود. با این که نشانی از عادی شدن شرایط زندگی در این منطقه به چشم نمی خورد، مقامات هند و همچنین ساکنان کشمیر امیدوارند گذر زمان این وضع را تغییر دهد.


سازمان دهندگان اصلی اعتراضات همگی یا در زندان و یا در حبس خانگی به سر می برند. با این حال، این افراد برنامه ریزی برگزاری تظاهرات را انجام داده اند. مقامات هند نیز قصد دارند این اعتراضات را با وارد شدن کمترین خسارت ممکن، سرکوب کنند.


اما مقامات هند در انجام این اقدام، موفق نبوده اند. در سرکوب ناآرامی های اخیر در کشمیر، 91 نفر کشته و بیش از 12 هزار نفر زخمی شده اند. بیش از 100 نفر نیز بر اثر اصابت گلوله های ساچمه ای مقامات امنیتی هند، نابینا شده اند.


حال که اخبار کشمیر در هند، کمتر در سرتیتر روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی دیده می شود، این امید پدید آمده است که با گذشت زمان، معترضان به اقداماتشان پایان خواهند داد. از طرف دیگر، مقامات بلندپایه هند معتقدند معترضان و سازمان دهندگان این اعتراض ها با گذشت زمان به بیهودگی این خشونت ها پی خواهند برد.


هر دو طرف منتظرند تا با گذشت زمان، شرایط بهبود یابد و یا راه حل مناسبی خود را پدیدار سازد. مردم این منطقه با شرایط عادی جدیدی آشنا شده اند که در آن فعالیت موسسات آموزشی متوقف شده است، بهای اجناس افزایش چشمگیری کرده است و جرم های سازماندهی شده به علت اجرا نشدن قوانین و مقررات، تشدید شده است.


یکی از نهادهایی که بیش از همه از تعطیلی های 100 روز اخیر صدمه دیده است، بخش آموزش است. تمامی مدارس و دانشگاه های منطقه کشمیر از شروع ناآرامی ها تاکنون تعطیل بوده اند. با اینکه مقامات هند سعی داشته اند موسسات آموزشی را بازگشایی کنند، روسای احزاب جدایی طلب اعلام کرده اند این امر تنها موجب عادی شدن شرایط خواهد شد. با این حال، دانش آموزان و دانشجویان در سال تحصیلی جاری با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.


در 100 روز گذشته، به صنعت گردشگری کشمیر که یکی از بزرگترین منابع درآمد اهالی این منطقه است آسیب وارد شده است. یک ماه پیش از شروع ناآرامی ها، هتل ها، مسافرخانه ها و مراکز گردشگری کشمیر مملو از بازدیدکنندگان خارجی بوده اند. اما اکنون، وضع این صنعت نیز راکد است.


بخش کشاورزی نیز دیگر قربانی این ناآرامی ها بوده است. بخش زیاد ای از برداشت ها از باغ های سیب کشمیر به بازار فرستاده شده است. با این حال، بهای این کالا به شدت کاهش یافته است و کشاورزان متضرر شده اند.


از طرف دیگر، به علت اینکه بسیاری از نیروهای امنیتی مشغول ساماندهی به ناآرامی ها بوده اند، تمرکز از بخش های دیگر کاهش یافته است. برای مثال، قاچاقچیان توانسته اند به راحتی به غارت جنگل ها بپردازند و چوب های به دست آمده را به قیمت های گزاف به فروش برسانند.


جدایی طلبان کشمیر و نیز مقامات هند به انتظار نشسته اند تا گذر زمان، بحران این منطقه را حل کند.


لغو مقررات منع آمد و شد / کاهش ناآرامی ها در کشمیر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات