طاها پخش

مجازیپیش از مرگ اصفهان را ببینید!
تصادف مرگبار خودرو ال 90 در شهر اصفهان

روزنامه دیلی تلگراف در نقل ازی نوشت: اصفهان با داشتن بناهای تاریخی چشم نواز، شهر زیبایی است که باید قبل از مرگ آنها را دید.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه دیلی تلگراف با انتشار نقل ازی تحت عنوان «35 شهر زیبایی که باید قبل از مرگ آنها را دید»، اصفهان را در زمره شهرهای زیبای دنیا که دارای بناهای تاریخی چشم نوازی است، قرار داد.

«دیلی تلگراف» در این نقل از که در آستانه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری «بازار سفرهای جهانی» منتشر شد به بیان فرازهایی از سفرنامه «رابرت بایرون» که در سال های دهه 1930 در فاصله میان پایان جنگ جهانی اول و دوم از انگلیس تا دورافتاده ترین سرزمین های جهان را بازدید کرد، اشاره و نوشت: «اصفهان فراموش نشدنی است و عکس خود را در نگارخانه مکان هایی که برای هر کسی عزیز است، جای داده است. می توان تا ابد به سیاحت در این شهر پرداخت.»

بایرون در سفرنامه اش از هنرمندی ایرانیان به عنوان جادوی ماندگاری این شهر یاد کرد و نوشت: «از قرن یازدهم معمارگران و صنعت گران در این شهر به ثبت باورها و آن چیزی که این شهر را نسبت به سایر مکان ها متمایز می کند، پرداخته اند.»

سفرنامه بایرون برخی بلندی های این شهر را مورد توجه قرار داده و از اصفهان در کنار شهرهایی نظیر «رم» و «آتن» به عنوان میراث بشریت یاد می کند. در حال حاضر هم ساختمان های اصفهان گویای همین شرایط است و این جادوی آنهاست مثل جادوی بسیاری از شهرهای باستانی دیگر.

نکته قابل توجه این نقل از قرار دادن اصفهان در ردیف اول شهرهای زیبای دنیا است و علاوه بر آن به 35 شهر دیگر از جمله پاریس (فرانسه)، استانبول (ترکیه)، سیه نا (ایتالیا) و آکسفورد (انگلیس) اشاره شده است.

استان اصفهان, جذب گردشگر, قبل از مرگ اصفهان را ببینید, مرگ اصفهان ببینید!

استان اصفهان, جذب گردشگر, قبل از مرگ اصفهان را ببینید, مسافرت جهانی, زیبایی های اصفهان, توریسم در ایران, نقل از دیلی تلگراف درباره اصفهان, شهرهای زیبای جهان, شهر تاریخی اصفهان, گردشگری در ایران

شایان ذکر است؛ به دنبال توافق هسته ای سال گذشته میان ایران و گروه پنج به علاوه یک، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای با تجدید نظر در هشدارهای مسافرتی قبلی اش در مورد ایران، بیشتر نقاط کشورمان را برای گردشگران انگلیسی امن و مطمئن اعلام کرد.

در همین حال «بازار مسافرت جهانی» لندن نیز سال گذشته در نقل ازی عنوان کرد؛ ایران به دنبال تحولات سیاسی اخیر صورت گرفته بعد از توافق هسته ای وین، به طور بالقوه به عنوان یک مقصد توریستی برای گردشگران انگلیسی به شمار می آید.

در این نقل از عنوان شده است؛ از هر 6 گردشگر انگلیسی یک نفرشان (16درصد) گفته اند که علاقه مند به دیدن از ایران هستند.

سی هفتمین دوره از این نمایشگاه قرار است ماه آینده از هفتم تا نهم نوامبر در لندن برگزار شود و انتظار می رود نمایندگان بیشتری از بخش گردشگری کشورمان در این نمایشگاه حاضر شوند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

مرگ دلخراش مسافر اصفهانی
facebook google telegram twitter whatsApp