طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

عملیات اجرایی پروژه پالایشگاه آناهیتا
شروع عملیات اجرایی پروژه راه آهن از رودخانه مرزی آستاراچای به ایران

استاندار کرمانشاه گفت: با پیگیری ها و رایزنی های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد استان، عملیات اجرایی پروژه پالایشگاه آناهیتا به زودی و با شتاب بسیار بیشتر دنبال می شود.

پالایشگاه آناهیتا, عملیات اجرایی, کرمانشاه, عملیات اجرایی پروژه پالایشگاه آناهیتا

پالایشگاه آناهیتا, عملیات اجرایی, کرمانشاه, فراورده نفتی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛رازانی گفت: مجموعه شستا و صندوق تأمین اجتماعی هر کدام 33 درصد از سهام این مجموعه را در اختیار دارند و 34 درصد مابقی نیز به صندوق بازنشستگان کارکنان وزارت نفت و کمپانی پخش فرآورده های نفتی تعلق دارد.


وی گفت: تا پیش از این پروژه به علت برخی مشکلات مدیریتی از روند قابل قبولی برخوردار نبود اما با انتخاب مدیرعامل جدید شستا و انتخاب یک مدیرعامل جدید برای پالایشگاه و همچنین تغییرات مثبت در ترکیب هئیت مدیره، شاهد تحولی چشمگیر در حالت این پروژه خواهیم بود.

این مدیر ارشد استان از عزم جدی سهام داران برای اجرای این پروژه بزرگ خبر داد و افزود: اگرچه این پالایشگاه خریداران داخلی و خارجی هم داشت، اما سهام داران به علت اهمیت پروژه حاضر به فروش آن نشدند.

وی با بیان اینکه این پالایشگاه برای تکمیل نیازمند سه میلیارد دلار سرمایه گذاری است در ادامه عنوان کرد: 15 درصد از این مبلغ یعنی معادل دو هزار میلیارد تومان آورده سهام داران خواهد بود که قرار است طبق جدول زمانی مشخص پرداخت شود. زمان ساخت این پالایشگاه نیز پنج سال است و سهام داران باید هر سال 400 میلیارد تومان بپردازند.

رازانی اضافه کرد: 85 درصد مابقی نیز از محل صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد که با توجه به دستور رئیس جمهور در سفر کرمانشاه، این صندوق در این زمینه همکاری خواهد کرد.

مدیر ارشد استان کرمانشاه از پالایشگاه آناهیتا به عنوان یک پروژه عظیم یاد کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه به صورت واقعی به زودی شروع می شود، زیرا هم مصوبه سفر مقام معظم رهبری و هم دستور مستقیم رئیس جمهور را به عنوان پشتوانه خویش دارد.

وی همچنین به نیاز 250 لیتر در ثانیه ای این پروژه به آب اشاره کرد و عنوان نمود این میزان از محل پساب فاضلاب کرمانشاه تامین می شود. همچنین این پروژه برای اجرا به250 هکتار زمین دیگر نیز نیاز دارد که از طریق زمین های تحت تملک شهرک صنعتی هزار هکتاری زاگرس تهیه می شود.

شروع عملیات اجرایی پروژه های راهسازی در دزفول
facebook google telegram twitter whatsApp