طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیورود نیروهای مسلح به انتخابات به کیان نظام آسیب می زند
رژه نیروهای مسلح نظامی و انتظامی در گرگان

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ورود نیروهای مسلح به انتخابات به کیان نظام جمهوری اسلامی ایران آسیب می زند.

صادقی, مجلس, صحن, ورود نیروهای مسلح انتخابات کیان نظام آسیب زند

صادقی, مجلس, صحن

به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 25 مهرماه در نطق میان دستور خود با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب پیرامون انتخابات کشور اظهار کرد: بندهای 11، 15 و 16 این سیاست های ابلاغی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

صادقی با بیان اینکه بند 11 این سیاست، پاسخگویی مکتوب درخصوص دلایل ابطال انتخابات و رد صلاحیت داوطلبین در صورت درخواست آنان است، گفت: این موارد قبلا در قوانین انتخاباتی ذکر شده است اما در عمل مورد توجه نیست.

وی افزود: بند 16 این سیاست مربوط به ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه گانه در دسته بندی های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری آنان از داوطلبین است که در گذشته امام راحل درباره آن هشدار داده بودند و نیروهای مسلح را از ورود به دسته بندی های سیاسی منع کرده بودند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متأسفانه در چندین انتخابات اخیر این رهنمود آشکارا توسط برخی از نهادهای نظامی و شبه نظامی نقض شده و در حال تبدیل شدن به یک رویه ثابت است.

صادقی تأکید کرد: کسانی که دلسوز انقلاب و نظام اند به ویژه نیروهای مسلح نباید در انتخابات ورود کنند چرا که ورود و جانبداری آنان از داوطلبین انتخابات به کیان نظام جمهوری اسلامی آسیب می زند این موضوعی است که در قوانین انتخاباتی نیز به آن توجه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با مورد توجه قرار دادن بند 15 سیاست های ابلاغی رهبری پیرامون پاسداری از آزادی، سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس تصریح کرد: در قانون انتخابات ریاست جمهوری به این بند توجه خوبی شده است در ماده 93 قانون انتخابات براین امر تأکید شده که باید ناظرین شورای نگهبان در طول مسئولیت خود بی طرفی کامل خود را حفظ کنند و طرفداری آنان از کاندیداها جرم محسوب می شود و اقدامات خلاف آنان منجر به انفصال از خدمات دولتی و زندان از شش ماه تا یکسال است.

وی تأکید کرد: با توجه به موارد مذکور متأسفانه در برخی انتخابات ها از جمله انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شاهد نقض آشکار و بی طرفی توسط برخی از اعضای شورای نگهبان بودیم به گونه ای که یکی از اعضای این شورا در کنار یکی از نامزدهای انتخاباتی می رود و به جای آن صحبت می کند.

صادقی اضافه کرد: حتی یکی از ناظرین انتخابات که در مقام دبیر جامعه مدرسین است بیانیه صادر می کند و صریحا از کاندیدایش حمایت می کند همه این ها از عوامل بروز فتنه است و منجر به غبارآلود شدن فضا می شود این اقدامات بود که منجر به قانع نشدن معترضین به انتخابات بود.نیروهای نظامی مصر بیش از 40 فرد مسلح را کشتند
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات