طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیبا گرسنه ترین کشورهای دنیا آشنا شوید
گرسنه ترین کشورهای دنیا کدامند؟

انتشار جدیدترین شاخص گرسنگی جهانی از سوی مرکز تحقیقات سیاست های غذای بین المللی نشان می دهد که جامعه جهانی در مسیر از بین بردن گرسنگی تا سال 2030 بر اساس اهداف سازمان ملل قرار ندارد.

هائیتی, شاخص گرسنگی جهانی, کشورهای دنیا سوم, گرسنه کشورهای دنیا آشنا

هائیتی, شاخص گرسنگی جهانی, کشورهای جهان سوم, گرسنگی در جهان, سوء تغذیه, افغانستان, آفریقای مرکزی, کشورهای توسعه نیافته, امنیت غذایی, کشور چاد

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از 45 کشور جهان در سال 2030 به دلیل بالا ماندن میانگین گرسنگی، از نگرانی رنج خواهند برد.

بر اساس این شاخص، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد و زامبیا از لحاظ گرسنگی در بالاترین سطح قرار دارند؛ درهمین حال هفت کشور هائیتی، ماداگاسکار، سیرالئون، یمن، افغانستان و تیمور شرقی و نیجر وارد لیست کشورهایی شده اند که میانگین گرسنگی در آن ها نگران کننده است.

در این فهرست گرسنه ترین کشورهای دنیا براساس شاخص گرسنگی جهانی شامل جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، زامبیا، هائیتی، ماداگاسکار، سیرالئون، یمن، افغانستان، تیمور شرقی ونیجر است.

دراین نقل از، به برخی از مسائل مثبت درارتباط با این موضوع مانند کاهش 29 درصدی سطح گرسنگی درکشورهای درحال توسعه از سال 2000 اشاره نشده است.

همچنین برای دومین سال متوالی، نام کشورهای درحال توسعه در فهرست گروه "کشورهای بسیار نگران کننده" (از لحاظ میانگین گرسنگی) یافت نشد.

"شنگن وان" مدیر کل مرکز بین المللی IFPRI گفت: کشورها باید روند کاهش گرسنگی را تسریع ببخشند وگرنه در رسیدن به اهداف بعدی توسعه پایدار ناکام خواهند ماند.

وی افزود: قطعاً می توان به گرسنگی دردنیا پایان داد، اما این مساله، به شرطی است که همه ما اولویت ها را مشخص کنیم و مطمئن شویم که دولت ها و بخش خصوصی و جامعه مدنی وقت کافی و منابع ضروری را برای تحقق این هدف مهم صرف خواهند کرد.

منبع: العالم

با دردناک ترین نیش های دنیا آشنا شوید!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات