طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ایجاد 38 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در اردبیل
ایجاد ۶۶۱ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: تا کنون کمیته امداد بیش از ۳۸ هزار شغل را برای افراد واجد شرایط و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل ایجاد کرده است.

فرصت, ایجاد, اردبیل, ایجاد فرصت شغلی مددجویان اردبیل

فرصت, ایجاد, اردبیل, مددجویان, شغلی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ جهانبخش نژادجواد در جلسه بررسی توسعه اشتغالزایی برای مددجویان استان اردبیل اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال با هدف توانمندسازی و خوداتکایی خانواده های تحت حمایت برای 110 نفر از مددجویان کاریابی شده چرا که کاریابی یکی از فعالیت های مهم حوزه اشتغال کمیته امداد است که با معرفی مددجویان به کمپانی ها و کارخانه ها تلاش داریم مسیر خوداتکایی آنان را هموار سازیم.

وی گفت: 15 تفاهمنامه همکاری با موسسات کاریابی غیردولتی انعقاد شده است که مراکز دولتی و آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای استان نیز با هدف ایجاد شغل برای خانواده های تحت حمایت همکاری های بسیار مطلوبی را با این نهاد دارند.

نژادجواد افزود: یک هزار و 36 مددجو در 6 ماهه امسال به آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و بر اساس علاقه و استعداد خود آموزش های لازم را فرا گرفته اند و70 نفر نیز در دوره های آموزشی مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه ای کمپانی کرده اند تا بعد از کسب مهارت های تخصصی وارد بازار کار شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با بیان اینکه مددجویان با فراگرفتن آموزش های لازم در مراکز فنی و حرفه ای از طریق موسسه های کاریابی و کمپانی های خدماتی به صورت مستقیم به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار می شوند، تصریح کرد: کارفرمایان با مراجعه به کمیته امداد می توانند نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام کرده و از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره مند شوند.

نژادجو با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال بیش از 72 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان اعطا شده است، افزود: با پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان، 620 فرصت شغلی برای آنان ایجاد شد تا آنان بتوانند با کسب درآمد مناسب بر روی توانایی های خود تکیه کنند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون کمیته امداد استان بیش از 38 هزار شغل را برای افراد واجد شرایط ایجاد کرده است، تصریح کرد: با نظارت و بازدیدهای دقیق و مستمر از طرح های ایجاد شده تلاش داریم در کنار پایدارسازی فرصت های شغلی، مددجویان را به سمت کارآفرینی سوق دهیم.

ایجاد یک هزار فرصت شغلی در نقاط محروم و روستایی اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp