طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیلایحه انتقال محکومان میان ایران و قرقیزستان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد
دیداررئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تولیت آستان قدس رضوی

با موافقت نمایندگان لایحه موافقت نامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و قرقیزستان برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

مجلس, انتقال محکومان به حبس, باشگاه خبرنگاران, لایحه انتقال محکومان ایران قرقیزستان مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع

مجلس, انتقال محکومان به حبس, باشگاه خبرنگاران
به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز یکشنبه 25 مهر ماه با ارجاع لایحه موافقت نامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان به مجمع تشخیص مصلحت تظام به منظور تعیین تکلیف موافقت کردند.


پیش از این این لایحه ازسوی شورای نگهبان به علت مغایر بودن با مبانی شرعی به مجلس شورای اسلامی اعاده شده بود اما به علت آنکه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بر روی مصوبه قبلی خود اصرار داشت نمایندگان امروز با 163 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 247 رأی موافقت کردند تا این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده تا تعیین تکلیف شود.


بر اساس ماده واحده این لایحه، موافقت نامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان مشتمل بر یک مقدمه و 22 ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.


همچنین بر اساس تبصره این ماده واحده در اجرای ماده 20 این موافقت نامه رعایت اصل 139 و در اجرای ماده 21 آن رعایت اصول 77 و 125 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.


حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تمرینات تیم ملی وزنه برداری پارالمپیک
facebook google telegram twitter whatsApp