طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ارائه بسته های حمایتی برای حمایت از کلزاکاران استان اردبیل
اعطای بسته حمایتی تسهیل شرایط کشت کلزا

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای اولین بار بسته های حمایتی مختلفی برای حمایت از کلزاکاران در سطح استان اردبیل ارائه می شود.

اردبیل, حمایتی, بسته, ارائه بسته حمایتی حمایت کلزاکاران استان اردبیل

اردبیل, حمایتی, بسته, کلزاکاران, ارائه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ میرجمال الدین پورپیغمبر در جلسه بررسی میزان کشت کلزا در اردبیل اظهار داشت: در راستای سیاست تغییر الگوی کشت و افزایش سطح زیر کشت کلزا در مناطق سردسیری و گرمسیری استان تا کنون به میزان 58 هزار و 400 کیلوگرم بذر ارقام پرمحصول کلزا در بین کشاورزان توزیع شده و بیش از 6 هزار و 300 هکتار از اراضی استان به زیر کشت این محصول رفته است و بعد از اتمام کشت آمار نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: تا کنون تعداد 70 دستگاه خطی کار اختصاصی کشت مکانیزه کلزا در بین کلزاکاران استان توزیع شده است که این تعداد برای کشت مکانیزه استان برای این زراعت کافی نیست به همین علت تلاش ما بر این است که تعداد بیشتری از این دستگاهها را با 50 درصد کمک بلاعوض دولتی در اختیار آنان قرار دهیم تا از این طریق بتوانیم شاهد افزایش زیر کشت این محصول و تولید قابل توجه آن در استان باشیم.

پورپیغمبر با تشویق کشاورزان به کاشت کلزا بیان کرد: آن دسته از کشاورزانی که در کشت دانه روغنی کلزا فعال هستند به صورت رایگان و بدون اخذ هرگونه وجه نقدی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار خواهند گرفت و در صورتی که محصولات کشت شده آنان تحت تاثیر عوامل قهری همچون سیل و زمین لرزه و آتش سوزی و سرمای شدید و غیره قرار بگیرد در کمترین زمان ممکن خسارت آنان پرداخت خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر سیاست وزارت جهاد کشاورزی افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی در کشور است و بسته های حمایتی مختلفی برای حمایت از آنان در نظر گرفته است از جمله اینکه هر کشاورزی که اقدام به کشت دانه روغنی کلزا کند به ازاء هر هکتار مبلغ 2.5 میلیون تومان وام با بهره پائین از بانکهای عامل دریافت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: عملیات کشت زراعت کلزا همچنان ادامه دارد و مشاهدات میدانی کارشناسان این معاونت نشان می دهد سطح سبز محصول کشت شده بسیار مطلوب بوده که در اراضی آبی 2 هزار و 460 هکتار و اراضی دیم 450 هکتار است.

پرداخت 160 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای واحدهای تولیدی اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات